لایک خودکار, استفاده ایمن, کامنت خودکار, کاملا اتوماتیک, پشتیبانی کامل, آپدیت های رایگان, فالو و آنفالو خودکار, گردآوری افراد هدف, نصب سریع و استفاده آسان, کنترل کامل روی حساب اینستاگرام,
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (2 رای, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

راه کارهای ساده تقویت چشم!!

0 1,117

چندین راه کار ساده تقویت چشم

با افزایش ساعات کار با رایانه در محیط کار و همچنین تماشای طولانی مدت تلویزیون و در کنار آن به واسطه پدید آمدن صفحات اجتماعی و کاربردهای گوشی های امروزی، استفاده از گوشی های هوشمند توسط افراد فزونی یافته، و این امر باعث شده است که به افرادی که برای اصلاح دید خود از عینک یا لنز استفاده می کنند افزایش یابد.

آیا همه انسان ها روزی احتیاج به عینک یا لنز دارند؟!!

به گزارش گاردین و به نقل از سایت هفت حوض بسیاری از افراد معتقدند، چون در گذر سال های عمر، ضعیف شدن چشم امری طبیعی محسوب می شود که همه افراد روزی نیاز به عینک یا لنز پیاده می کنند.

با واسطه از رایانه ، گوشی های هوشمند و تلویزیون، این نکته تا حدودی صحیح می باشد، اما از وقتی که فرد عینک می زند یا از لنز طبی استفاده می کند، دید چشم هایش سال به سال بدتر می شود. تقزیبا اکثر کسانی که از عینک یا لنز استفاده میکنند، از این امر شاکی هستند.

چندین راه کار ساده تقویت چشماصلاح ضعف بینایی

به غیر از افرادی که به علت بیماری ها و مشکلات چشمی باید از عینک یا لنز استفاده کنند، اکثر مردمی که برای اصلاح دید خود عینک می زنند، می توانند با تمرینات ساده ای عضله چشم را تقویت کنند، به میزان زیادی از ضعیف تر شدن بینایی جلوگیری کنند.

بهتر است که این تمرینات را در طول چند هفته به صورت متوالی انجام دهید، روند بهبودی بینایی خود را خواهید دید.

پلک زدن

به علت اینکه کاربران رایانه عادت به پلک زدن ندارند، و اغلب وقتی پای ماینتور یا تلویزیون می نشینند، پلک نمی زنند، پلک زدن یک راهکار ساده برای تمرکز طولانی تر و تمیز کردن چشم می باشد.

هر ۴ ثانیه یک بار، به مدت چند دقیقه پلک بزنید تا باعث تقویت عضله چشم شود. پلک زدن، باعث می شود که چشم ها یک ثانیه ی کوتاه تاریکی را تجربه کنند و که باعث بهبود عملکرد چشم و آمادگی بهتر برای دریافت اطلاعات جدید می شود.

حال سعی کنید به مدت ۲ دقیقه پلک نزنید، آیا تفاوت را احساس می کنید؟ 

ماساژ چشم ها با کف دست ها

در ابتدا برای این کار چشم ها را ببندید. به اندازه ای دست ها را به چشم نزدیک کنید پلک زدن برای شما راحت باشد و به ماهیچه های چشم  فشاری وارد نشود. به مدت ۲دقیقه به همین حالت بمانید، گرمای کف دستتان نقش مهمی در کاهش فشار به چشمانتان دارد، در روزهای پرکار اگر این کار را به مدت چند دقیقه انجام دهید، متوجه تاثیر شگفت انگیز آن روی عضله چشمتان خواهید شد.

این کار باعث کاهش فشار چشم ها و استراحت دادن به چشم ها می شود. و با این کار به چشمان خود استراحت می دهید.

چندین راه کار ساده تقویت چشمعدد هشت

این تمرین به این صورت است که در فاصله ۷متری خود یک عدد هشت بزرگ انگلیسی را قرار دهید. به مدت چند دقیقه با چشم های خود عدد هشت را که به صورت یک مارپیچ است، دنبال کنید.

این کار باعث افزایش انعطاف پذیری ماهیچه چشم می شود و با این که کار بسیار ساده ای است، بسیار تاثیرگذار است.  

دور و نزدیک

این تمرین به این صورت است در ابتدا در یک صندلی راحت بنشینید. در فاصله ۱۰سانتی متری از چشم ها، انگشت شست خود را  قرار دهید. به انگشت شصت خود نگاه کنید سپس به یک شیء با فاصله دورتر بنگرید. زاویه دید خود را، با هر بار تنفس عمیق تغییر دهید به گونه ای که یک بار به شیء نزدیک و یک بار به شیء دور نگاه کنید.

این کار را تقریبا در هر مکانی می توان انجام داد.  این کار باعث تقویت ماهیچه چشم و بهبود بینایی می شود.

زوم کردن

این تمرین نیز به صورت است که ابتدا روی یک صندلی راحت بنشینید، متمرکز به یک شیء نزدیک شوید و چشم ها را به پایین بدوزید. پس از چند دقیقه این کار را تکرار کنید، متوجه انعطاف پذیری عضلات چشم خود خواهید شد. 

این تمرین نیز به تقویت ماهیچه ها و بهبود کارکرد چشم کمک می کند.

چندین راه کار ساده تقویت چشمبا کانال تلگرام «هفت حوض» همراه شوید

این مطلب رو با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

print
دانلود نرم افزار قرعه کشی

ارسال یک پاسخ