لایک خودکار, استفاده ایمن, کامنت خودکار, کاملا اتوماتیک, پشتیبانی کامل, آپدیت های رایگان, فالو و آنفالو خودکار, گردآوری افراد هدف, نصب سریع و استفاده آسان, کنترل کامل روی حساب اینستاگرام,
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (هنوز امتیازی داده نشده!)
Loading...

چگونه کودک خود را در برابر قوانین مطیع کنیم!!

چگونه فرزندان خود در برابر قوانین مطیع کنیم!!

در دنیای امروز فرزندانمان به جهت پیشرفت علم، در اختیار داشتن دستگاه های ارتباطی،شناخت بیشتر از زندگی و این فکر که با گوش دادن به قوانین تعیین شده والدین مانع بزرگ شدنشان می شود و قدرت تصمیم گیری فردی و بالغ شدن از جهت فکری و روانی را از آنها خواهد گرفت، از قوانین خانواده سرپیچی می کنند، بباید بگویم که بهتر است در روش برخورد با فرزندانمان تجدید نظر کنیم، این مقاله در ارتباط با چگونگی برخورد با فرزندان می باشد.

روش های تربیتی برای کودکان

چگونه فرزندان خود در برابر قوانین مطیع کنیم!!

۱٫سرزنش ممنوع

سرزنش فرزند در مقابل انجام وظایفش اشتباه است زیرا بعضی از این سرزنش ها با کلمات حقارت آمیز جایگزین می شود. این برخورد شما اصلاً کارساز نخواهد بود، زیرا از نظر کودک، این سرزنش ها فقط عیب جویی به اوست. و با خود فکر میکند: “مرا دوست ندارند، پس برای جلب توجه او بجنگم”، این حس کودک قوی تر می شود اگر شما از ابزارهای تحقیر آمیز استفاده کنید.

۲٫تنبیه بدنی ممنوع

تقریباً همه ما حداقل یک بار کودک خود را تنبیه بدنی کرده ایم، باید توجه داشت که کودکانی که مرتباً تنبیه بدنی می شوند. نسبت به درد حساسیت خود را از دست می دهند. این کودکان حس انتقامجویی در وجودشن بسیار قوی می شود. هر ضربه به فرزندتان باعث فاصله بین شما و او خواهد بود.کودکان هر آنجه از ما یاد می گیرند، به فرزندان خود انتقال می دهند.

۳٫تشویق و توجه به کودک

توجه نکردن به رفتارهای خوب فرزندتان و تشویق نکردنشان باعث مشکلات رفتاری در آنان می شود. و در مقابل تا کار اشتباهی انجام می دهند، به شدت با آنان برخورد می کنید، یک اصل مهم در تربیت درست تشویق و توجه به کودک است.

۴٫او را ترور شخصیت نکنید

از القاب برای فرزندتا استفاده نکیند مثلاً احمق، کودن، گیج، خرفت، خنگ، پروفسور، مزاحم و… ، ترور شخصیت توسط والدین با این القاب حس خشم والدین را به کودک القا می کند، و باعث نمی شود که کودک از شما حرف شنوی داشته باشد.

۵٫تسلیم نشوید

در برابر خواسته های کودکتان سر خم نکنید و تسلیم نشوید این کار باعث لوس شدن فرزندتان می شود. این والدین هیچ گونه محدودیتی برایشان منظور نشده است، در ارتباط با دیگران دچار مشکل خواهند شد.

۶٫حمایت بیش از حد ممنوع

دائماً به فکر حمایت از فرزندتان نباشید و در تمام امور زندگی او باشید، یا در جزئی تری کارهایش دخالت کنید، این باعث می شود که فرزند شما بزرگ نشود، و در آینده نتواند با مشکلات به تنهایی روبرو شود و حس مسئولیت پذیری را از او می گیرید.

۷٫انتظارات بیش از حد ممنوع

برای اینکه با تنفر کودکانتان موجه نشوید، مناسب با سن کودک از او انتظار داشته باشید. مثلاً اینکه از کودک ۳ ساله خود بخواهید بدون کمک اتاقش را مرتب کند. این انتظار خیلی بزرگی برای یک کودک ۳ ساله است.

۸٫به او رشوه ندهید

کودک خود را با برخوردهای شرطی تربیت نکنید، مثلاً “اگر با برادرت خوب رفتار کنی به سینما می برمت” ، این کار شما باعث نمی شود که کودک تلاشی مداوم داشته باشد برای انجام کاری که به او محول کرده اید، بهتر است بدون اینکه او در جریان باشد، هدیه (جایزه ای) به عنوان قدردانی به او بدهید.

چگونه فرزندان خود در برابر قوانین مطیع کنیم!!

۹٫او را تهدید نکنید

وقتی که کودک را تهدید می کنید و برای او خط و نشان می کشید که با این کارت تنبیه خواهی شد، و او در ادامه کار بد خود عواقبی از تهدید شما نبیند، و به تنبیه کردن مبدل شود، روشی نامناسب خواهد بود، در برخی مواقع این تهدید ها به کودک جرات و شهامت نیز می دهد. 

۱۰٫احساس امنیت به او بدهید

هر کودکی به امنیت روانی نیاز دارد، با روش هایی مثل عیبجویی، لجبازی، سرزنش، داد و فریاد، بددهنی و مشاجره با کودک باعث می شود که والدین اقتدار خود را از دست بدهند و احترام بینتان از بین برود. 

با کانال تلگرام «هفت حوض» همراه شوید

این مطلب رو با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

print
برای عضویت در کانال تلگرام وبسایت هفت حوض کلیک کنید - join to telegram channel

ارسال یک پاسخ

CLOSE
CLOSE