لایک خودکار, استفاده ایمن, کامنت خودکار, کاملا اتوماتیک, پشتیبانی کامل, آپدیت های رایگان, فالو و آنفالو خودکار, گردآوری افراد هدف, نصب سریع و استفاده آسان, کنترل کامل روی حساب اینستاگرام,
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (6 رای, میانگین: 4٫50 از 5)
Loading...

۶ علت اصلی گرسنگی مداوم!

0 983

۶ علت اصلی گرسنگی مداوم!

گروه زیادی از انسان‌ها دائماً گرسنه هستند.

این افراد مدت زمان کوتاهی از مصرف ناهار یا شام نمیگذرد که دوباره احساس گرسنگی به آنها دست می دهد و احتمال اینکه اطرافیان آنها با دیدن این وضعیت به طعنه به آن ها گفته باشند مگه جوب داری!! کم نیست. البته اگر این افراد، اهل ورزش‌های سنگین باشند این اشتهای زیاد طبیعی است. اما اگر علتی مشخص وجود ندارد، ممکن است این همه احساس گرسنگی، ناشی از عوامل زیر باشد.

عوامل گرسنگی مداوم چیست؟

علت اصلی گرسنگی مداوم (2)

۱ – بی‌کیفیت بودن خواب شبانه

کمبود یا بی‌کیفیتی خواب شبانه موجب:

  • افزایش ترشح هورمون گرسنگی، یعنی گرلین
  • کاهش ترشح هورمون سیری، یعنی لپتین،

می‌شود. بهتر است خواب شبانه‌ای بین ۷ الی ۹ ساعت داشته باشید و سعی کنید به دور از تشویش و اضطراب بخوابید.

۲ –  استرس زیاد

استرس زیاد، باعث افزایش اشتها می‌شود. به هنگام استرس، بدن با ترشح هورمون‌های آدرنالین و کورتیزول، به انرژی بیشتری نیاز پیدا می‌کند و همین امر، افزایش احساس گرسنگی را در پی دارد.

۳ –  مصرف برخی داروها

برخی داروهای شیمیایی، افزایش اشتها را در پی دارند. بنابراین اگر به هر علتی، از داروهای شیمیایی استفاده می‌کنید، دقت داشته باشید که ممکن است افزایش اشتهای شما به علت مصرف این داروها باشد.

۴ – عدم جویدن کافی غذاها

اگر مدام احساس گرسنگی می‌کنید، ممکن است به علت خوب نجویدن غذا باشد. شما غذا را تقریباً به همان شکل وارد معده می‌کنید اما این امر باعث نمی‌شود که مغز پیغام سیری را دریافت کند و در نتیجه، احساس گرسنگی همچنان وجود دارد. بهتر است غذا را خوب بجوید و آهسته بخورید.

۵ – عدم مصرف صبحانه

اگر اهل صبحانه خوردن نیستید، به احتمال زیاد در طول روز، بیشتر احساس گرسنگی خواهید کرد. اگر قادر به مصرف مواد غذایی متعارف برای صبحانه نیستید، سعی کنید پس از بیدار شدن، از:

  • بادام زمینی
  • تکه‌های سیب
  • ماست

استفاده کنید.

۶ – کم‌آبی بدن

گاهی کم‌آبی بدن باعث احساس گرسنگی کاذب می‌شود. بهتر است هنگامی که گرسنه هستید، یک لیوان آب بنوشید تا شاید با رفع کم‌آبی، احساس گرسنگی را نیز فرو نشانید.

با کانال تلگرام «هفت حوض» همراه شوید

این مطلب رو با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

print
دانلود نرم افزار قرعه کشی

ارسال یک پاسخ