لایک خودکار, استفاده ایمن, کامنت خودکار, کاملا اتوماتیک, پشتیبانی کامل, آپدیت های رایگان, فالو و آنفالو خودکار, گردآوری افراد هدف, نصب سریع و استفاده آسان, کنترل کامل روی حساب اینستاگرام,
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (هنوز امتیازی داده نشده!)
Loading...

یکی نشانه آلزایمر چیست؟؟

آلزایمر-وبسایت 7حوض

این ویژگی می تواند از نشانه های آلزایمر باشد!!

محققان فرانسوی احتمال می دهند که آهسته راه رفتن افراد سالمند، یکی از نشانه های وجود تشکیل پلاک های آمیلویید در مغز سر می باشد. تشکیل پلاک یکی از مهمترین دلایل اختلال و تخریب سلول های عصبی و ابتلا به آلزایمر حساب می شود.

در این مطالعه ۱۲۸ داوطلب با میانگین سنی ۷۶ سال مورد بررسی قرار گرفتند. این افراد به زوال عقل مبتلا نبودند، ولی به دلیل مشکلات حافظه، احتمال ابتلا به آلزایمر برایشان وجود داشته است.این داوطلبان تحت اسکن PET قرارگرفتند تا میزان پلاک های آمیلویید در آنان اندازه گیری شود. میزان پلاک آمیلویید در ۴۸ درصد از داوطلبان با زوال عقل در ارتباط بوده است. مهارت های ذهنی داوطلبان مورد بررسی دقیق قرار گرفته است و نتیجه نشان داده است ۴۶ درصد از داوطلبان در مراحل اولیه ابتلا به آلزایمر قرار دارند؛ ولی هنوز هیچ نشانه ای در آنان قابل مشاهده نبوده است.
سپس سرعت راه رفتن این افراد با آزمون های استاندارد اندازه گیری شده است. نتایج نشان داده است تشکیل پلاک آمیلویید در برخی از مناطق مغز به نام پوتامن، سبب اختلال در عملکرد حرکتی خواهد شد.محققان احتمال می دهند که آهسته رفتن می تواند یکی از علایم اولیه آلزایمر باشد.

در حال حاضر ۴۶٫۸ میلیون نفر در سراسر جهان به زوال عقل مبتلا می باشند و این تعداد تا سال ۲۰۵۰ میلادی، به ۱۳۱٫۵ میلیون نفر، به ویژه در کشورهای در حال توسعه می رسد.

با کانال تلگرام «هفت حوض» همراه شوید

از این مطلب خوشتون آمد, با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

print
برای عضویت در کانال تلگرام وبسایت هفت حوض کلیک کنید - join to telegram channel

ارسال یک پاسخ

CLOSE
CLOSE