لایک خودکار, استفاده ایمن, کامنت خودکار, کاملا اتوماتیک, پشتیبانی کامل, آپدیت های رایگان, فالو و آنفالو خودکار, گردآوری افراد هدف, نصب سریع و استفاده آسان, کنترل کامل روی حساب اینستاگرام,
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (هنوز امتیازی داده نشده!)
Loading...

گربه های خانگی مواد شیمیایی سمی دارند، هشیار باشید !

گربه های خانگی مواد شیمیایی سمی دارند، هشیار باشید !گربه

طبق تحقیقات جدید محققان سوئدی که بر اساس همین تحقیق اعلام کردند: مواد شیمیایی مضر وارد خون گربه های خانگی سالم می شود و باعث می شود که این گربه ها مخزنی از مواد شیمیایی در خانه شوند.

به گزارش سایت هفت حوض و به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس

این مطالعه که محققان در دانشگاه استکهلم در سوئد انجام دادند، با اندازه گیری نمونه های خون گربه های خانگی متوجه شدند که خون آنها حاوی سطوح قابل توجه و افزایش یافته از مواد شیمیایی BFRs است. BFRs طبقه ای از ترکیبات شیمیایی هستند که در ساخت لوازم الکترونیکی، لباس و مبلمان به منظور کاهش قابلیت احتراق آنها استفاده می شود، مطالعات نشان داده اند که سطوح بالای BFRs اثرات منفی بر سلامتی دارند.

این مطالعه و جزئیاتش

که جزئیات آن در مجله Environmental Science and Technology انتشار یافته است، نشان دهنده این است که BFRs می توانند به ذرات گرد و غبار تبدیل و و به جریان خون گربه های خانگی وارد شوند.

جانا وایس شیمیدان و محقق محیط زیست در دانشگاه استکهلم در یک بیانیه خبری اعلام کرد که با گرفتن نمونه های جفتی، اطلاعات بیشتری در زمینه محیط محل زندگی گربه ها در اختیار داریم.

گربه های مورد مطالعه

علاوه بر این، گربه های مورد مطالعه بیشتر زمان خود را در خانه سپری می کردند و در نتیجه هوا و گرد و غبار محیط خانه احتمالا بیش از فضای خارج از ساختمان در وضعیت آنها نقش داشت.
محققان بر این امید اند که یافته های آنان به دستاوردهای بیشتری در خصوص ارتباط میان گرد و غبار و تجمع مواد سمی در خون منجر شود.

با کانال تلگرام «هفت حوض» همراه شوید

این مطلب رو با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

print
برای عضویت در کانال تلگرام وبسایت هفت حوض کلیک کنید - join to telegram channel

ارسال یک پاسخ

CLOSE
CLOSE