لایک خودکار, استفاده ایمن, کامنت خودکار, کاملا اتوماتیک, پشتیبانی کامل, آپدیت های رایگان, فالو و آنفالو خودکار, گردآوری افراد هدف, نصب سریع و استفاده آسان, کنترل کامل روی حساب اینستاگرام,
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (هنوز امتیازی داده نشده!)
Loading...

چرا بینی مردان نسبت به زنان بزرگتر است؟

0 901

چرا بینی مردان نسبت به زنان بزرگتر است؟بینی

طی تحقیقات جدید محققان که راجع به تفاوت اندازه بینی زنان و مردان انجام شد مشخص گردید که این تفاوت اندازه بینی ناشی از ساختار عضلانی متفاوتشان است، با سایت هفت حوض ما همراه باشید تا جزییات بیشتری در این باره بخوانید.

دلیل بینی بزرگ مردان مشخص شد

با توجه به اعلامیه دانشمندان در جدیدترین تحقیقات، مردان نسبت به زنان دارای بینی بزرگ تری هستند و این امر ناشی از تفاوت جنسیتی آنها در نیاز به انرژی است. براساس این مطالعه به طور کلی میزان توده عضلانی بدن مردان بیشتر بوده و همین مسأله باعث افزایش نیاز بدن مردان به اکسیژن بیشتر برای رشد و نگهداری از بافت عضلات می شود.

“روسیه الیوم” در گزارشی نوشت:

محققان در گذشته معتقد بودند که اندازه بینی تحت تاثیر حجم بدن است و بینی بزرگ تر در واقع به معنای افزایش سطح اکسیژن دریافتی است که پس از ورود به جریان خون، نیاز عضلات را تأمین می کنند.

چرا بینی مردان نسبت به زنان بزرگتر است؟

در مطالعه جدید مجله آمریکایی انسان شناسی فیزیکی

۳۸ نفر(۲۰ مرد و ۱۸ زن) اروپایی از ۳ سالگی مورد مطالعه و تحقیق قرار گرفتند که مشخص شد مردان و زنان تا سن بلوغ دارای بینی نسبتا یکسانی هستند. اما همین که دوران بلوغ آغاز می شود، بینی مردان شروع به رشد بیشتری می کند و دلیل اصلی آن نیاز بیشتر بدن مردان به اکسیژن برای رشد عظلات است.

هولتون معتقد است

همین الگو در متغیرهای پر انرژی مثل مصرف اکسیژن، نرخ سوخت و ساز پایه و نیاز روزانه به انرژی در طول روز نیز وجود دارد. این یافته همچنین توضیح می دهد چرا بینی ما کوچک تر از اجدادمان از جمله نئاندرتال هاست چرا که آنها توده عضلانی بیشتری داشته و برای حفظ عضلات خود به انرژی بیشتر و درنتیجه بینی بزرگ تری نیاز داشته اند.

همچنین پژوهشگران می گویند

امروزه بینی انسانها کوچکتر شده است چرا که بدن ما نسبت به اجدادمان به اکسیژن کمتری نیاز دارد. به گفته آنها، قفسه سینه و ریه ها نیز در انسانهای مدرن کوچک تر شده اند امری که تقویت کننده این ایده است که انسان امروز به اکسیژن بیشتری نسبت به انسانهای اولیه نیاز ندارد.

با کانال تلگرام «هفت حوض» همراه شوید

این مطلب رو با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

print
دانلود نرم افزار قرعه کشی

ارسال یک پاسخ