لایک خودکار, استفاده ایمن, کامنت خودکار, کاملا اتوماتیک, پشتیبانی کامل, آپدیت های رایگان, فالو و آنفالو خودکار, گردآوری افراد هدف, نصب سریع و استفاده آسان, کنترل کامل روی حساب اینستاگرام,
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (هنوز امتیازی داده نشده!)
Loading...

معرفی آستیگماتیسم چشم!!

آستیگماتیسم چشم-وبسایت هفت حوض

آستیگماتیسم ،اختلال چشمی است که در تکثر افراد، در سنین مختلف ظاهر می شود.به طوری که ممکن است ،فرد مبتلا ،تا مدت ها از وجود آن بی خبر باشد.

اگر چشم کاملا کروی نباشد،می تواند باعث بروز آستیگماتیسم در فرد شود.حالت چشم به طورعادی کروی است ، نور به داخل چشم وارد ، سپس تصویردر مغز ثبت شده و پس از پردازش ، تصویر کامل درچشم تشکیل می شود. ولی در افراد مبتلا به آستیگماتیسم، حالت چشم به شکل انتهای یک قاشق در می آید.

دراین افراد هنگامی که نور وارد چشم می شود در جهات مختلف می شکند. به همین علت ، تصویر مشخصی تشکیل نمی شود و اجسام به شکل تار و ناواضح دیده خواهند شد. تاکنون علت اصلی این بیماری مشخص نشده است.

کاهش دید، تاری دید، سردرد، احساس فشار بر چشم، از نشانه های این اختلال چشمی هستند.

افراد مبتلا ممکن است به دوبینی دچار شده و خطوط را به صورت منحنی شکل بینند . این مشکل می تواند در هردو چشم ، یایکی از آن ها اتفاق بیفتد. افرادی که به کارهای ظریف مشغول هستند یا به عیوب انکساری چشم (دوربینی ،نزدیک بینی ) ،بیشتر در معرض ابتلا به این عارضه می باشند.چشم پزشک به راحتی می تواند این عارضه را تشخیص دهد.

آستیگماتیسم در صورت پیشرفت،ممکن عوارضی چون دور و نزدیک بینی چشمی را به وجود آورد.

راه های درمانی مختلفی برای این افراد وجود دارد واکثرا با عینک و لنز می توان تمامی این اختلالات را برطرف نمود.اگر آستیگماتیسم متوسط و شدید باشد؛فرد می تواند از لنز استفاده کند.این لنزها در منحرف کردن نور به یک جهت و ایجاد تصویر درست نقش مهمی دارند.لنز ها دو دسته اند: لنزهای نرم و لنز های سخت، که بنا به شدت آستیگماتیسم و نوع کاربردشان تجویزمی شوند. البته راه های دیگری مانند لیزر و جراحی هم برای درمان وجود دارد.

با کانال تلگرام «هفت حوض» همراه شوید

از این مطلب خوشتون آمد, با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

print
برای عضویت در کانال تلگرام وبسایت هفت حوض کلیک کنید - join to telegram channel

ارسال یک پاسخ