لایک خودکار, استفاده ایمن, کامنت خودکار, کاملا اتوماتیک, پشتیبانی کامل, آپدیت های رایگان, فالو و آنفالو خودکار, گردآوری افراد هدف, نصب سریع و استفاده آسان, کنترل کامل روی حساب اینستاگرام,
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (2 رای, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

فشار خون خود را با این ۳ روش درمان کنید!!

فشار خون خود را با این 3 روش درمان کنید!!فشار خون

برخی از افراد معتقد اند که بین آب و فشار خون ارتباط وجود دارد و از طریق نوشیدن آب می توانند فشار خون خود را کاهش دهند. لازم است بدانید که برای نگه داشتن فشار خون در سطح عادی بایستی آب مورد نیاز بدن خود را تامین کنید.

زمانیکه میزان مصرف آب به اندازه نباشد یا کم باشد، فشار خون بالا می‌رود. به این دلیل که بدن در تلاش است امنیت آب موجود را با حفظ سدیم تامین کند و سدیم ارتباط مستقیم با فشار خون بالا دارد. افزون بر این، وقتی که دچار کم آبی می‌شوید، بدن به تدریج برخی بسترهای مویرگی مشخص را می‌بندد، که به نوبه خود افزایش فشار در شریان‌ها و مویرگ‌ها را در پی دارد. این شرایط نیز افزایش فشار خون را موجب می‌شود. از این رو، نوشیدن آب برای کاهش فشار خون به صورت طبیعی منطقی است. در ادامه بیشتر به این موضوع پرداخته می‌شود با ما همراه باشید.

۱٫استرس را مدیریت کنید

همان طور که آب و فشار خون با یکدیگر ارتباط دارند، استرس نیز با این موضوع پیوند خورده‌ است. اگر قدرت مدیریت و درمان استرس مزمن را نداشته باشید، این شرایط می‌تواند در نهایت به فشار خون بالا منجر شود. حتی استرس گاه به گاه نیز می‌تواند به طور موقت فشار خون را افزایش دهد.برای مدیریت استرس، شما باید انتظارات خود را تغییر دهید تا از ناامیدی جلوگیری شود. محرک‌های استرس خود را شناسایی کنید و از آنها تا حد امکان پرهیز کنید. تکنیک‌های کسب آرامش و ورزش‌هایی مانند یوگا وآرام سازی ذهن را برای آرامش اعصاب خود مد نظر قرار دهید.

۲٫روزانه ۸ لیوان آب بنوشید

اگر فشار خون بالایی دارید، احتمال دارد قصد داشته باشید آب بیشتری بنوشید، اما پیش از این کار باید با پزشک خود مشورت کنید.از نوشیدن بیش از اندازه آب پرهیز کنید. افزایش ناگهانی مصرف آب می‌تواند عوارض متعددی را به همراه داشته باشد. افزایش مصرف آب را به شیوه‌ای آرام و سیستماتیک به رژیم غذایی خود اضافه کنید.هنگامی که ورزش می‌کنید نوشیدن آب را فراموش نکنید. پیش، حین و پس از ورزش باید آب مورد نیاز بدن را تامین کنید.

۳٫سیگار را ترک کنید

اگر تا به الان سیگار را ترک نکرده‌اید، برای کاهش فشار خون خود باید هرچه سریع‌تر سیگار را ترک کنید. اگر قادر به ترک آن نباشید، توانایی زیر کنترل گرفتن فشار خون خود را نیز نخواهید داشت. هر وقت که سیگار می‌کشید، فشار خون برای چندین دقیقه افزایش می‌یابد. این شرایط می‌تواند بر شریان‌ها و رگ‌های خونی تاثیرگذار باشد و به عوارض قلبی وعروقی منجر شود.

با کانال تلگرام «هفت حوض» همراه شوید

این مطلب رو با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

print
برای عضویت در کانال تلگرام وبسایت هفت حوض کلیک کنید - join to telegram channel

ارسال یک پاسخ

CLOSE
CLOSE