لایک خودکار, استفاده ایمن, کامنت خودکار, کاملا اتوماتیک, پشتیبانی کامل, آپدیت های رایگان, فالو و آنفالو خودکار, گردآوری افراد هدف, نصب سریع و استفاده آسان, کنترل کامل روی حساب اینستاگرام,
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (هنوز امتیازی داده نشده!)
Loading...

سکسکه و عوامل بروز آن چیست؟

سکسکه-وبسایت 7حوض

اگر عضله دیافراگم و عضلات تنفسی بین دنده ای، دائما دچار انقباض ناخود آگاه شوند ، سکسکه به وجود می آید.

سکسکه بیماری نیست،بلکه نوعی عمل انعکاسی است.، این حرکت غیر ارادی صدایی تند و سریع دارد و با بالا رفتن دیافراگم و بسته شدن سریع تارهای صوتی، پدید می آید. سکسه در همه افراد وجود دارد اما در مردان بیشتر از زنان اتفاق می افتد. حتی جنین در رحم مادر هم سکسکه میکند.

دربعضی از ضایعات و تومورهای مغزی سکسکه می تواند بروز پیدا کند. افرادی که بیشتر در معرض استرس هستند ،بیشتر به این عارضه دچار می شوند. نفخ ممکن است ،باعث ایجاد سکسکه( singultus) شود .این عارضه می تواند کوتاه مدت یا برای مدت طولانی ادامه پیدا کند. اگر مدت آن بیش از ۴۸ ساعت باشد به آن سکسکه بلند و اگر بیش از یک ماه ادامه پیدا کند به آن سکسکه مقاوم می گویند.

دلیل اصلی سکسکه تاکنون مشخص نشده . اما به صورت عمده ایجاد این انعکاس دفاعی، هنگام خوردن و آشامیدن پیش می آید.

به گونه ای که اگر غذا یا آب در گلو بپرد ، بدن بطور غیر ارادی دچار سکسکه می شود.به گفته متخصصان عوامل زیر هم می تواند در بروز سکسکه موثر باشد. عواملی چون: آریتمی، ریفلاکس معده و مری، کاهش وزن، بیخوابی و ناراحتی عاطفی.

برای تشخیص این عارضه از راه هایی مانند :

الکترولیت ،تست های عملکرد کلیوی – ارومی ، رادیوگرافی قفسه سینه ، الکتروکاردیوگرافی استفاده کرد.

اگر سکسکه طولانی باشد ،پزشک برای بیمار داروهایی مانند هالوپریدول، باکلوفن، متوکلوپرامید، را تجویز می کند.آب خوردن و تنفس عمیق می تواند در سکسکه کوتاه مدت تاثیر مثبت داشته باشد . اگر این عارضه طولانی باشد ،فرد باید در کنار مصرف دارو ،از غذاهای پرنمک و چرب دوری کند.

با کانال تلگرام «هفت حوض» همراه شوید

از این مطلب خوشتون آمد, با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

print
برای عضویت در کانال تلگرام وبسایت هفت حوض کلیک کنید - join to telegram channel

ارسال یک پاسخ