لایک خودکار, استفاده ایمن, کامنت خودکار, کاملا اتوماتیک, پشتیبانی کامل, آپدیت های رایگان, فالو و آنفالو خودکار, گردآوری افراد هدف, نصب سریع و استفاده آسان, کنترل کامل روی حساب اینستاگرام,
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (2 رای, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

سرطان گوش | عوامل ایجاد و نشانه های سرطان گوش را بشناسید!

سرطان گوش | عوامل ایجاد و نشانه های سرطان گوش را بشناسید!

سرطان گوش، عوامل ایجاد و راه های درمان آن!

سرطان گوش بدلیل جهش سلول های گوش، تقسیم و تکثیر می شوند و با پیشرفت خود، نواحی درونی گوش را در بر می گیرند و فرد به سرطان گوش دچار می شود. عواملی مانند وراثت،عفونت‌ها، سیگار کشیدن و قرارگیری در معرض اشعه از علل اصلی بروز سرطان گوش هستند.

این نوع سرطان:

نوعی بیماری نادر است که هم در گوش میانی و هم در گوش خارجی می تواند بروز پیدا کند.

سرطان گوش | عوامل ایجاد و نشانه های سرطان گوش را بشناسید!

تومورهای ایجاد شده در گوش ایجاد محدود به یک ناحیه از گوش نیستند.

این تومورها بسته به نوع ناحیه ای که در آن پدید آمده اند، رفتار متفاوتی از خود نشان می دهند .به همین دلیل علایم و روش‌های درمان ،بسته به نوع مکان ایجاد تومور در گوش ،باهم متفاوت اند. سرطان در گوش خارجی به شکل زخم‌هایی بروز می کند،این نوع سرطان معمولاً به صورت سرطان پوست شروع شده و بعد از آن به قسمت خارجی گوش و قسمت حلزونی آن حمله می کند.   در برخی مواقع اگر سرطان پیشرفت کند ،به مغز نیز آسیب وارد میشود.

روش درمان این سرطان جراحی می باشد.

سرطان مجرای گوش ،در مجرای گوش و قسمت بیرونی و داخلی گوش ظاهر می شود. که به صورت تومورهایی دیده میشود. درمان این بیماری نیز جراحی میباشد.

سرطان گوش میانی ،فقط در قسمت درونی گوش اتفاق می افتد. این بیماری با درد ، خون ریزی و ناشنوایی همراه است. تومور های این نوع سرطان در قسمت ورودی مجرای گوش نمایان می‌شوند. سرطان گوش میانی را با جراحی و برداشتن بافت درمان می کنند. انواع دیگری از سرطان ها نیز وجود دارند که گوش را درگیرمی کنند ،در این نوع سرطان اگر فرد به موقع سرطان را درمان نکند، به ناحیه ی گوش صدمه وارد شده و باعث می شود فرد به سرطان گوش خارجی مبتلا شود.

سرطان گوش | عوامل ایجاد و نشانه های سرطان گوش را بشناسید!

تومورهای بدخیم گوش:

معمولاً در گوش میانی و استخوان ماستوئید دیده شده و عفونت یا التهاب مزمن نیز در بروز این تومورها موثرهستند. علائم ،بسته به نوع سرطان متفاوت است، اما ممکن است سرطان گوش، عواملی مانند : تشکیل تومور یا زخم،فلج شدن صورت در موارد نادر،احساس زنگ زدن در گوش را باخود به همراه داشته باشد.

معمولا برای درمان از جراحی…

پرتو درمانی و شیمی درمانی استفاده می شود. در عمل جراحی ،سلول‌ها و بافت‌های سرطانی از گوش جدا می شوند. در پرتو درمانی از اشعه‌های رادیو اکتیو با انرژی بالا استفاده شده و در شیمی درمانی با استفاده از داروهای قوی ،اقدام به کشتن این سلول ها می کنند.

با کانال تلگرام «هفت حوض» همراه شوید

این مطلب رو با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

print
برای عضویت در کانال تلگرام وبسایت هفت حوض کلیک کنید - join to telegram channel

ارسال یک پاسخ

CLOSE
CLOSE