لایک خودکار, استفاده ایمن, کامنت خودکار, کاملا اتوماتیک, پشتیبانی کامل, آپدیت های رایگان, فالو و آنفالو خودکار, گردآوری افراد هدف, نصب سریع و استفاده آسان, کنترل کامل روی حساب اینستاگرام,
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (2 رای, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

آیا عوامل اضافه وزن و ضد تناسب اندام را می شناسید؟

0 635

عوامل اضافه وزن / افزایش وزن

عوامل چاق کننده که دشمن وزن ایده آل هستند

احتمالا برای شما هم اتفاق افتاده که بدون اینکه مواد غذایی زیادی استفاده کنید چاق شوید. اما این عوامل چاق کننده چه چیزهایی هستند؟ اگر در مصرف مواد غذایی زیاده روی نمی کنید و  وزن شما زیاد می شود، باید عوامل دیگر را بررسی کنید. در این قسمت عوامل چاق کننده و دشمن وزن ایده آل و مناسب را به شما معرفی خواهیم کرد.

عوامل چاق کننده و ضد تناسب اندام

بی خوابی

بی خوابی باعث اضافه وزن و چاقی مفرط می شود.

محققان دریافته اند افرادی که کمتر از ۷ ساعت می خوابند سه برابر بیشتر از افرادی که ۸ یا ۹ ساعت می خوابند چاق می شوند.

باید در شبانه روز حداقل ۶ و حداکثر ۹ ساعت خوابید. چون که خواب کمتر یا بیشتر از این ساع ها خطر اضافه وزن و دیابت را افزایش می دهد.

کمبود خواب باعث افزایش میزان هورمون اشتها شده و میزان هورمون سیری یا همان لپتین را کم می کند. به جز این کمبود خواب میزان هورمون های «چربی سوزی» مانند تستوسترون و هورمون رشد را نیز کاهش می دهد.

در کل افرادی که ساعات زیادی بیدار هستند بیشتر به سمت مواد غذایی می روند.

بر طبق نتایج پژوهش هایی که روی کودکان انجام شده است کودکانی که به اندازه ی کافی نمی خوابند بیشتر در معرض بیش فعالی هستند. برای همین برای کودکان سن دبستانی ده تا یازده ساعت و برای کودکان کوچک تر یازده تا سیزده ساعت خواب لازم است تا در معرض اضافه وزن و بیش فعالی قرار نگیرند.

اضافه وزن / افزایش وزن

آلودگی

آلودگی ناشی ازآلاینده های شیمیایی  باعث چاقی و اضافه وزن می شود.

ترکیبات شیمیایی می توانند نظم کنترل وزن بدن را به هم بریزند.

نتایج پژوهش آمریکایی که در سال ۲۰۰۷ انجام شد نشان می دهد ترکیباتی مانند فتالات ها و بیسفنول A که در برچسب های غذایی به کار می برند جزو ترکیباتی هستند که خطر ابتلا به چاقی را زیاد می کنند.

محققان عقیده دارند زنان بارداری که در معرض این ترکیبات شیمیایی قرار دارند خطر ابتلا به چاقی نوزادان آینده نیز بالا می رود.

دخانیات

توجه کنید که کشیدن سیگار باعث چاقی نمی شود بلکه بر عکس، سیگار اشتها را از بین می برد و همچنین متابولیسم بدن را زیاد می کند. برای همین کالری بیشتری از دست می رود.

مشکل زمانی ایجاد می شود که بخواهید سیگار را ترک کنید. البته خوشحالی است که بتوانید از شر این استوانه ی مرگبار راحت شوید. چون در این صورت خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی، سرطان ریه و غیره را از خود دور کرده اید.

اما با ترک سیگار وزنتان زیاد می شود. به خاطر اینکه متابولیسم بالا رفته، کاهش می یابد و شما بیشتر غذا می خورید. برای همین هم احتمالا اضافه وزنتان پیدا کنید.

خوشبختانه این اضافه وزن بعد از ترک سیگار همیشه نمی ماند. داشتن تغذیه ی مناسب و ورزش منظم شما را به وزن ایده آلتان می تواند برساند.

برخی داروها

قرص های ضد بارداری: این داروهای هورمونی اشتها را افزایش داده و آب را در بدن احتباس می کند. قرص هایی که دوز بالای استروژن و پروژسترون دارند نیز میزان توده ی چربی بدن را می توانند بالا ببرد.

داروهای اعصاب: داروهای ضدافسردگی، آرام بخش ها و غیره می توانند باعث اضافه وزن شوند. ترکیبات این داروها اشتها را زیاد می کنند و فرد را به سمت ریزه خواری می برند. از این گذشته این قرص ها باعث افزایش ترشح انسولین نیز می شوند.

داروهای مربوط به دیابت: سولفامیدهایی که برای بیماران دیابتی استفاده می شوند معمولاً باعث افزایش وزن می شود.

داروهای مربوط به سرطان: برخی از داروهایی که در شیمی درمانی برای درمان سرطان سینه استفاده می شود وزن را بالا می برند. از این ها گذشته برخی از داروهایی که بیماران فشارخونی برای مقابله با سکته ی قلبی استفاده می کنند نیز معمولاً باعث افزایش وزن می شوند.

اضافه وزن / افزایش وزن

آلرژی غذایی

یکی از علت های عجیب که می تواند باعث اضافه وزن شود آلرژی غذایی است. در واقع، بعضی غذاها باعث واکنش آلرژیک می شوند و واکنش التهابی ناشی از آن به صورت احتباس مایعات در بدن بروز می کند.

این واکنش التهابی امکان دارد چند ساعت بعد از خوردن غذا، به صورت نفخ یا تورم در دست ها، پاها، مچ پا، شکم و صورت، خودش را نشان دهد.

اضافه وزن در این حالت، به خاطر احتباس مایعات اتفاق می افتد که به خاطر فرآیند التهابی است.

بیماری های کلیه

بیماری های کلیوی از عوامل عجیب دیگری است که می تواند باعث افزایش وزن شود. وقتی که کلیه ها توانایی تصفیه خون را از دست می دهند، بدن با مشکل احتباس مایعات روبه رو شده و این فرآیند در نهایت باعث افزایش وزن ناخواسته می شود.

با کانال تلگرام «هفت حوض» همراه شوید

این مطلب رو با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

print
دانلود نرم افزار قرعه کشی

ارسال یک پاسخ