لایک خودکار, استفاده ایمن, کامنت خودکار, کاملا اتوماتیک, پشتیبانی کامل, آپدیت های رایگان, فالو و آنفالو خودکار, گردآوری افراد هدف, نصب سریع و استفاده آسان, کنترل کامل روی حساب اینستاگرام,
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (هنوز امتیازی داده نشده!)
Loading...

علت های درد در کف پا چیست؟!؟

درد در کف پا-وبسایت 7حوض

ممکن است که درد در کف پا بر اثر ضربه یا فعالیت زیاد پیش بیاید اما با ادامه داشتن درد در این ناحیه به مدت شش هفته حتماً به پزشک مراجعه بکنید. در گذشته درد صبحگاهی در کف پا را نشان آرتروز می‌دانستند مگر اینکه خلاف آن ثابت بشود اما به مرور مشخص شد که کار کردن زیاد، التهاب میان کف پا را به دنبال دارد و گاهی شکستگی، در رفتگی، ضربه خوردن و تصادف نیز می‌تواند باعث ایجاد درد شود.

دلایل درد کف پا

اگر درد صبحگاهی در کف پا احساس می‌شود در وهله اول می‌تواند بیماری رماتیسم باشد اما اگر در زمان راه رفتن این درد ایجاد می‌شود ممکن است که به دلیل مبتلا شدن به بیماری خار پاشنه باشد یا اینکه پدیده‌های التهابی در غلاف عضلات و نیام تاندون‌های کف پا موجب این درد بشود.

ارتباط درد در کف پا با کمر درد

اگر بیمار همراه با درد احساس مورمور شدن و خواب رفتگی داشته باشد نشان از مشکلات در ناحیه کمر می باشد، دلایل ایجاد درد در ناحیه قوزک پا می‌تواند به دلیل تحریک ریشه عصبی باشد و به علت ترشح بیش از حد ماده لغزنده کننده تاندون‌ها به کیست تبدیل شود که معمولاً در این حالت نیاز به جراحی وجود ندارد اما ممکن است ظاهر آن برای فرد قابل قبول نباشد.
اگر بیمار سابقه بیماری نقرس دارد و به دلیل مصرف گوشت قرمز دارای اسید اوریک بالا می باشد این موضوع می‌تواند باعث التهاب در مفصل وی بشود که سر دسته بیماری‌هایی که درگیری زیادی در مفاصل ایجاد می‌کند آرتریت روماتوئید است.
نقرس، تب مالت، بیماری‌های سیستمی، و لوپوس می‌توانند باعث التهاب در مفاصل بشوند، باید برای درمان دردهای کف پا، بیماری‌های زمینه‌ای وی بررسی شود که اگر برای مثال فرد بیماری دیابت دارد این بیماری اصلاح بشود.
درمان بیماری خارپاشنه برای درمان این بیماری از یک ماده ژله‌ای در کف پا استفاده می‌شود.
در درمان بیماری‌های مربوط به کف و قوزک پا اگر فرد سابقه بیماری زمینه‌ای دارد این موضوع باید بررسی بشود تا از شدت گرفتن آن جلوگیری شود؛ اگر درد بر اثر ضربه یا بر اثر فعالیت زیاد اتفاق افتاده باشد ممکن است با استراحت برطرف بشود اما با تداوم درد به مدت شش هفته فرد باید به پزشک مراجعه بکند.

با کانال تلگرام «هفت حوض» همراه شوید

از این مطلب خوشتون آمد, با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

print
برای عضویت در کانال تلگرام وبسایت هفت حوض کلیک کنید - join to telegram channel

ارسال یک پاسخ