لایک خودکار, استفاده ایمن, کامنت خودکار, کاملا اتوماتیک, پشتیبانی کامل, آپدیت های رایگان, فالو و آنفالو خودکار, گردآوری افراد هدف, نصب سریع و استفاده آسان, کنترل کامل روی حساب اینستاگرام,
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (هنوز امتیازی داده نشده!)
Loading...

عامل بوی خوب پس از بارش باران چیست؟

عامل بوی خوب پس از بارش باران چیست؟

تا حالا به بوی خاک یا نم پس از باران دقت کرده‌اید؟!! که چقدر حس تازگی و طراوت و حتی زندگی در آن جاری است، تا حالا به این فکر کرده‌اید. که این بوی مطبوع از چه چیزی نشأت می‌گیرد؟!! تا این لحظه شده است که بخواهید بدانید که این رایحه مطبوع منشأش چیست؟! با ما همراه باشید تا ادامه علت این بوی خوب در هنگام باران را باهم بشناسیم.

  عامل اصلی بوی خوب پس از بارش باران

در بررسی‌های اخیر دانشمندان عامل بوی خوش آیند بارش باران را کشف کرده‌اند.

قدم زدن روزهای زمستانی

اگر به پایان یافتن باران دقت کرده باشید بعد از باریدن باران، بوی ملایم و خوشایند به مشام می‌رسد. در بررسی‌های اخیر محققان عامل اصلی بوی باران را دریافتند.

بوی قطره باران

قطرات آب باران قبل از این که به زمین برسد هیچ بویی ندارند، این بوی مطبوع که بعد از بارش باران به مشام می‌رسد، بر اثر برخورد قطرات باران به زمین و خاک است. 

عامل بوی خوب پس از بارش باران چیست؟

پِتریکور

تصور ابتدایی همگان این بود که این بو از برخورد قطرات باران با خاک است، به این بو پِتریکور در زبان علمی گفته می‌شود، که از زبان یونانی گرفته شده است.

تحقیقات بروی بوی باران

تحقیقات پروفسور کولِن بوی

از دانشگاه مهندسی مکانیک MIT درباره بوی باران می‌گوید:” رایحه دلچسب بعد از اتمام باران که به مشام می‌رسد، توسط روغن‌هایی است که گیاهان و یک نوع ماده شیمیایی خاص است که باکتری‌ها آن را تولید می‌کنند، ایجاد می‌شود.

تحقیقات پروفسور بوی و دستیارش یونگسو جونگ

بررسی دقیق آنها در زمینه بوی باران، به این گونه بود که با دوربین‌هایی پیشرفته تصویربرداری، سرعت قطرات باران، خواص خاکی که قطرات روی آن فرود می‌آمدند را بررسی و تحلیل کنند.

نتیجه تحقیقات

در اتمام بررسی مشخص شد، میزان انتشار این بو به نحوه عکس‌العمل نوعی باکتری با نام “آکتینومایسیت” در مقابل آب بستگی دارد. و این رایحه در زمان باران‌های شدید بسیار کم حس می‌شود، در صورتی که وقتی باران ملایم می‌بارد بسیار به مشام می‌رسد.

با کانال تلگرام «هفت حوض» همراه شوید

این مطلب رو با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

print
برای عضویت در کانال تلگرام وبسایت هفت حوض کلیک کنید - join to telegram channel

ارسال یک پاسخ

CLOSE
CLOSE