لایک خودکار, استفاده ایمن, کامنت خودکار, کاملا اتوماتیک, پشتیبانی کامل, آپدیت های رایگان, فالو و آنفالو خودکار, گردآوری افراد هدف, نصب سریع و استفاده آسان, کنترل کامل روی حساب اینستاگرام,
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (1 رای, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

آیا ما هم اکنون در عصر سایبورگ زندگی می کنیم؟

0 1,069

آیا ما هم اکنون در عصر سایبورگ زندگی می کنیم؟

در حال حاضر جامعه جهانی با چالش کمبود عضو جایگزین مواجه است، امروزه به دلیل کمبود کاندید نشدن افراد برای اهدای عضو نیاز است، لازم است فکر چاره‌ای شود که در این زمینه ظرفیت‌های فناوری دست بکار شده‌اند تا بیماری‌های خطرناک و تهدید کننده زندگی انسان توسط، این فناوری‌ها به بهبود وضعیت بدن انسان با دستگاه‌های الکترونیکی کمک کند.

آیا ما هم اکنون در عصر سایبورگ زندگی می کنیم؟

در عصر سایبورگ، هنگامی فناوری‌ها جایگزین سیستم اهدای عضو شوند، بیش از ۱۱۹ هزار آمریکایی که در انتظار دریافت عضو‌اند، فرصت خروج از بیمارستان را پیدا می کنند.

درمان کور رنگی توسط فناوری

تنها دو سال پیش بود که نیل هاربیسون عنوان اولین سایبورگ ِشناخته شده را به خود اختصاص داد؛ یعنی زمانی که کور رنگی اش را با نصب آنتن موج گیری به جمجمه اش برطرف ساخت.

نجات جان افراد نیازمند به پیوند

در واقع بحث ما به بهتر کردن زندگی با کمک ابزارهای جدید محدود نمی شود.ما درباره نجات جان ۲۲ نفری صحبت می کنیم که هم اکنون در لیست ملی پیوند عضو آمریکا انتظار می کشند. 

پانکراس مصنوعی

افرادی که با بیماری دیابت نوع یک سال‌های متمادی سر و کله دست و پنجه نرم می‌کنند. شاید به زودی به پانکراس مصنوعی دسترسی پیدا کنند. این وسیله به کاربران اجازه می دهد تا گوشی‌های هوشمندشان را به حسگرى وصل کنند که بطور مداوم قند خون شان را نشان می دهد.

آیا ما هم اکنون در عصر سایبورگ زندگی می کنیم؟

گوشی‌های هوشمند از آن اطلاعات برای گفتن این نکته به کاربر استفاده می‌کنند که چه مقدار انسولین برای آزادسازی به درون خون او در زمانی مشخص مورد نیاز است. پانکراس مصنوعی به منظور ارزیابی ایمنی و بازده آن در افراد مبتلا به دیابت نوع یک هنوز مورد آزمایشات بالینی قرار می گیرد.

توسعه اندام‌های مصنوعی

پانکراس تنها اندامی نیست که می‌تواند با یک وسیله مصنوعی تعویض شود. شرکت‌های متعددی در طراحی و توسعه اندام‌های مصنوعی سرمایه‌گذاری می‌کنند. بر اساس یکی از تحلیل‌های تازه منتشر شده از سوی “تحقیقات بازار بزرگ “، انتظار می‌رود که بازار در دههٔ آتی با افزایش چشمگیر تقاضا روبرو شود. برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که کلیه مصنوعی قابل پیوند شاید تا پایان دهه جاری در دسترس بیمارانی قرار بگیرد که دوره‌های دیالیز را پشت سر می گذارند.

با کانال تلگرام «هفت حوض» همراه شوید

این مطلب رو با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

print
دانلود نرم افزار قرعه کشی

ارسال یک پاسخ