لایک خودکار, استفاده ایمن, کامنت خودکار, کاملا اتوماتیک, پشتیبانی کامل, آپدیت های رایگان, فالو و آنفالو خودکار, گردآوری افراد هدف, نصب سریع و استفاده آسان, کنترل کامل روی حساب اینستاگرام,
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (2 رای, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

طرز تهیه ۶ نوع شیرینی برای شب عید

0 1,665

طرز تهیه 6 نوع شیرینی برای شب عیدشیرینی

در این مطلب ۶ مدل شیرینی خاطر انگیز را برای شما انتخاب کردیم و طرز تهیه آن ها را گذاشته ایم، تمام لحظاتتان به شیرینی این شیرینی ها برای یادگیری طرز تهیه با سایت هفت حوض همراه ما باشید.

بعضی از شیرینی ها هستند که از قدیم الایام همیشه سر سفره های عید دیده ایم. انگار که  وقتی عید می شود، حتما باید با آن شیرینی ها از مهمان هایمان پذیرایی کنیم. در این مطلب طرز تهیه همان شیرینی های قدیمی و خاطره انگیز را به شما آموزش داده ایم.

شیرینی زنجفیلی

مواد لازم:

آرد سفید: ۳۰۰ گرم
کره (خرد شده): ۱۲۵ گرم
پودر شکر: ۲۲۰ گرم
جوش شیرین: یک چهارم ق چ
دارچین: یک ق چ
زنجفیل: دو ق چ
تخم مرغ (کمی زده شده): یک عدد
عسل: یک ق چ

طرز تهیه 6 نوع شیرینی برای شب عید

طرز تهیه:

۱٫ مواد خشک (آرد، جوش شیرین، دارچین و زنجفیل) را در ظرف مناسبی بریزید و با هم مخلوط و بعد الک کنید تا مواد خشک خوب با هم مخلوط شوند.

۲٫ سپس کره خورد شده را اضافه نموده و خوب با دست ورز دهید تا کره به خورد مواد فوق برود و بعد تخم مرغ و عسل را اضافه نموده و خوب ورز دهید تا مواد خمیری شکل شود و به دست نچسبد.

۳٫ سپس سینی فر را چرب کرده و از خمیر به اندازه یک قاشق مرباخوری برداشته و گلوله هایی درست کرده و کمی با دست پهن کرده و در سینی فر بگذارید و در فر از قبل گرم شده با درجه حرارت ۱۶۰ درجه سانتی گراد به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه قرار دهید تا شیرینی ها قهوه ای روشن شود. اجازه دهید تا شیرنی ها خنک شود و سرو نمایید.

نکته:

می توان از شکلات ذوب شده برای روی شیرینی ها استفاده کرد در غیر اینصورت به صورت ساده می توان سرو کرد.

شیرینی مارمالادی

مواد لازم:

آرد: ۲۲۰ گرم
آرد برنج: یک و یک دوم ق س
پودر شکر: ۴۰ گرم
بادام (آسیاب شده): ۲ ق س
کره (خردشده): ۱۸۰ گرم
اسانس بادام: یک چهارم ق چ
مارمالاد: یک سوم پیمانه

طرز تهیه 6 نوع شیرینی برای شب عید

طرز تهیه:

۱٫ فر را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد از یک ربع قبل گرم کرده و سینی فر را چرب کنید سپس آرد و آرد برنج را همراه پودر شکر در ظرفی الک کنید. پودر بادام و اسانس را اضافه کنید. کره را به مواد فوق اضافه کرده و کمی ورز دهید تا نرم شود.

۲٫ از خمیر به اندازه یک قاش چای خوری برداشته در دست گرد کنید، روی سینی به فاصله ۴ سانتی متر از یکدیگر قرار دهید و با ته یک قاشق چوبی در مرکز بیسکویت ها فرورفتگی ایجاد کنید و به مدت ۲۰ دقیقه در فر بپزید. پس از خنک شدن داخل آنها را با مارمالاد رنگی پرکنید.

شیرینی آلمانی

مواد لازم:

روغن صاف: ۱۵۰ گرم
پودر شکر: ۸۰ گرم
تخم مرغ: یک عدد
وانیل: یک هشتم ق چ
شربت غلیظ: ۱۵ میلی لیتر
آرد: ۳۰۰ گرم
پودر شکر: به میزان لازم
مارمالاد: به میزان لازم

طرز تهیه 6 نوع شیرینی برای شب عید

طرز تهیه:

۱٫ روغن، پودر شکر، تخم مرغ و وانیل را با همزن برقی به مدت یک دقیقه بزنید. شربت و آرد را اضافه کرده، با دست مخلوط کنید.

۲٫ در صورت چسبناک بودن، خمیر را داخل کیسه پلاستیکی بگذارید و به مدت یک ساعت در یخچال استراحت دهید.

۳٫ میر را بین دو روق کاغذ روغنی به ضخامت ۲-۳ میلی متر باز کنید و با شکل های دلخواه قالب بزنید. وسط نیمی از شیرینی ها را با قالب کوچکتر درآورید و در سینی چرب نشده بچینید.

۴٫ سینی را در فر ۱۸۰ درجه سانتی گراد به مدت ۱۲-۱۵ دقیقه قرار دهید تا بپزد. سپس به دلخواه شیرینی ها را تزیین کنید.

شیرینی گردویی

مواد لازم:

کره: ۶۰ گرم
پودر شکر: ۴۰ گرم
وانیل: یک چهارم ق چ
آرد سفید: ۷۵ گرم
گردوی (پودر شده): ۳۵ گرم
گردو (نیمه شده): ۷۵ گرم

طرز تهیه 6 نوع شیرینی برای شب عید

طرز تهیه:

۱٫ ابتدا کره و وانیل را با همزن برقی بزنید تا نرم شود، پودر شکر را اضافه کرده و به هم زدن ادامه دهید تا مواد نرم و یکدستی بدست آید.

۲٫ سپس آرد را الک کرده و به مواد فوق اضافه نمایید و بعد پودر گردو را اضافه نموده و خوب مخلوط کنید تا خمیر نرم و یکدستی به دست آید.

۳٫ سپس سینی فر را چرب نموده و از خمیر به اندازه یک قاشق مرباخوری برداشته و در دست گلوله ای درست کنید و داخل سینی فر قرار دهید و یک گردوی نیمه شده روی آن بگذاید و داخل فر از قبل گرم شده با حرارت ۱۷۵ درجه سانتی گراد به مدت ۱۵ دقیقه بگذارید تا شیرینی ها قهوه ای روشن شوند، اجازه دهید تا شیرینی ها خنک شوند. سپس پودر شکر را روی شیرینی ها الک کرده و سرو نمایید.

شیرینی پسته ای

مواد لازم:

کره: ۲۲۰ گرم
پودر شکر: ۱۲۰ گرم
آرد: ۲۰۰ گرم
آرد برنج: ۲ ق چ
آرد ذرت: ۳ ق چ
پودر پسته: ۵۰ گرم
مغز پسته: ۷۰ گرم
پودر قند: برای تزیین

طرز تهیه 6 نوع شیرینی برای شب عید

طرز تهیه:

۱٫ فر را ۱۵ دقیقه قبل از شروع به پخت شیرینی روی دمای ۱۵۰ درجه سانتی گراد گرم کنید. کره و پودر شکر را بزنید، بعد مخلوط آردها و پودر پسته را اضافه کرده و خوب هم بزنید تا مواد خمیر شوند.

۲٫ یک قاشق سوپ خوری از خمیر را برداشته، فرم بدهید و یک عدد مغز پسته را روی آن قرار داده و با فاصله آنها را داخل سینی که با کاغذ پوشانده اید قرار داده و در فر به مدت ۲۵ دقیقه بپزید. ۵ دقیقه بعد از پخت شیرینی ها را از سینی جدا کرده و بعد از سردشدن با پودر قند تزیین کنید.

شیرینی نان پنجره ای

مواد لازم:

آرد سفید: ۱۳۰ گرم
نشاسته ذرت: ۲ ق س
گلاب: ۳ تا ۴ ق س
تخم مرغ: ۵ عدد
پودر شکر: ۲ ق س
پودر هل: یک ق چ

طرز تهیه 6 نوع شیرینی برای شب عید

طرز تهیه:

۱٫ نشاسته را در ظرف مناسبی بریزید و گلاب را به آرامی به نشاسته اضافه کرده و مخلوط کنید تا نشاسته کاملا حل شود، سپس تخم مرغ ها را اضافه کرده و خوب مخلوط کنید تا تخم مرغ ها با مواد ترکیب شود.

۲٫ آرد سفید و آرد ذرت را با هم مخلوط کنید و به مواد فوق اضافه کرده و با همزن دستی خوب مخلوط و از صافی رد کنید تا مایع شفاف صافی بدست آید.

۳٫ روغن فراوان در ظرف مناسبی بریزید و اجازه دهید خوب داغ شود، قالب نان پنجره ای را در روغن قرار دهید و بگذارید کمی گرم شود.

۴٫ سپس در مواد زده به طوری که مواد روی قالب را نگیرد، سپس قالب را در روغن داغ گذاشته و کمی تکان دهید تا شیرینی ها از قالب جدا شوند. کمی که شیرینی ها در روغن خشک شدند (آنها را) روی صافی بگذارید تا روغن اضافی آنها گرفته شود، سپس بعد از خنک شدن پودر شکر و پودر هل را در ظرفی مخلوط کنید و با الک روی شیرینی ها بپاشید.

نکته:

اگر قالب شیرینی پنجره ای زیاد داغ شود هنگامی که درون مایع بگذارید مایع نان پنجره ای می بندد و اگر سرد باشد درون روغن نان ها بسته نمی شود، پس مراقب باشید تا قالب گرمای به اندازه ای داشته باشد.

 با کانال تلگرام «هفت حوض» همراه شوید

این مطلب رو با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

print
دانلود نرم افزار قرعه کشی

ارسال یک پاسخ