1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (هنوز امتیازی داده نشده!)
Loading...

طرز تهیه پیتزا رولی!!

پیتزا رولی-وبسایت 7حوض

مواد مورد نیاز برای پیتزا رولی :

۱۰۰ گرم ژامبون
۱ عدد زرده تخم مرغ
۳ الی ۴ ساقه آویشن تازه
۳۵۰ گرم پنیر رشته ای
آرد به مقدار لازم
۲ چانه خمیر آماده نان فانتزی

پیتزا رولی-وبسایت 7حوض

طرز تهیه پیتزا رولی:

برای درست کردن این پیتزای خوشمزه و جدید ابتدا از خمیر نان فانتزی چانه هایی به اندازه گردو جدا کرده کف دست گرد کرده سپس روی میز آرد پاشیده خمیر را بوسیله انگشتانتان با غلتاندن خمیر به جلو و عقب به رولی بلند تبدیل بکنید. روی رول باریک به واسطه انگشتتان فشار وارد کنید تا پهن بشود.

سپس در این مرحله بوسیله وردنه خمیر را بیشتر باز کنید. مراقب باشید سوراخ نشود. ورق های باریک ژامبون را برش زده روی خمیر بچینید. روی ژامبون پنیر رشته ای قرار بدهید. و برگ های آویشن را روی پنیر بپاشید.

در این مرحله کمی نمک و فلفل سیاه افزوده خمیر را رول کنید یعنی گوشه خمیر را به آرامی کمی بلند کرده حول محور خودش بپیچید. تا تبدیل به دایره ای پهن شود همانند تصویر. همه خمیر ها را به این شکل آماده بکنید. اگر به نظرتان پیتزا رول کوچک است میتوانید به جای چند عدد پیتزا رول یکی بزرگ درست بکنید.

به این شکل که بعد از پیچیدن اولین نوار باریک ژامبون و خمیر، نوار دوم را دور اولی بپیچید الی آخر، زرده تخم مرغ را با یک قاشق غذاخوری روغن مایع مخلوط کرده بوسیله فرچه مخصوص روی پیتزا را زرده بمالید. پیتزا رولی را در فر از قبل گرم شده با درجه حرارت ۱۸۰ قرار دهید تا کاملا بپزد.

با کانال تلگرام «هفت حوض» همراه شوید

از این مطلب خوشتون آمد, با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

برای عضویت در کانال تلگرام وبسایت هفت حوض کلیک کنید - join to telegram channel

ارسال یک پاسخ