لایک خودکار, استفاده ایمن, کامنت خودکار, کاملا اتوماتیک, پشتیبانی کامل, آپدیت های رایگان, فالو و آنفالو خودکار, گردآوری افراد هدف, نصب سریع و استفاده آسان, کنترل کامل روی حساب اینستاگرام,
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (2 رای, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

آیا شناختی از انواع موجودات ماوراء الطبیعه دارید؟

0 3,116

شناخت موجودات ماوراء الطبیعه

شناخت انواع موجودات ماوراء الطبیعه …

ارواح

ارواح ۲ دسته هستند، یکی ارواح ما انسان ها و دوم ارواحی که خدا آن ها را آفریده تا این جهان و جهان های دیگر مانند کروات مریخ ، زحل و . . . را اداره کنند و هر کدام نیز وظیفه ای دارند.

جن

جن ها موجوداتی شبیه به انسان هستند ولی تفاوت هایی دارند مثل: چشمانشان عمودی است ، پاهایشان کوتاه و گرد است  چیزی شبیه سم و نه خود سم ، جنسشان از آتش و قدشان کوتاهتر از انسان است .

موکل

از خانواده جن ها هستند و با ورد مخصوص میتوان آنها را به خدمت گرفت.

دیو

ریشه دیو به معنی درخشیدن و فریب دادن است، دیو ها تنها در افسانه ها نیستند و وجود دارند، دیو ها موجوداتی خشن و ترسنا هستند و رنگ آن خاکستری و قد بلند تر از انسان هستند و چشمانشان حد وسط افقی و عمودی است.

جن کافر به دیو تبدیل می شود و با اوراد مخصوص می توان جن را به کار شیطانی وادار کرد، گروهی از این دیوها، اهریمنان بیماری و منتشر کنندگان انواع بیماری‌ها هستند.

دیو سپید

دیوِ سپید بر اساس داستان‌های شاهنامه نام فرمانروای دیوان در مازندران است.

دیوهای کماله

تَریز و زَریز برپایه مزدیسنا نام دو دیو از دیوهای کماله آفریده اهریمن است، نام این دو در ادبیات زرتشتی با هم امده و تریز دشمن خرداد و زریز دشمن مرداد است.

پری

به جن های مونث پری می گویند، آن ها بسیار زیبا و سفید رویند، چشمانشان مانند چشم انسان افقی هست و هیکل و شکل آن ها مانند انسان است.

همزاد

همان جن هایی هستند که در زمان تولد شما متولد می شوند و تا پایان عمر با شما هستند و پس از مرگ شما آزادانه برای خویش زندگی خواهند کرد.

شیاطین

همه شیاطین از خانواده جنیان هستند که از فرزندان و یاران ابلیس هستند.

فرشته های آسمانی

مانند جبرئیل و اسرافیل و میکائیل و . . . که میتوانید از آن ها هم کمک بگیرید.

آل نساء

موجودی است که نوزاد زنان تازه زائیده را می کشد.

شما اگر به شخصی با این مشخصات : بدن برهنه پر از موی بلند و سیاه و سینه بزرگ برخورد کردید سعی کنید دستتان را به موهایش نزدیک کرده و چند تار از موهایش را بکنید ؛ تا زمانی که موهایش در دستان شماست هر فرمانی بدهید او اجرا میکند و اگر نافرمانی کرد یا خواست صدمه بزند فورا موها را آتش بزنید تا نابود شود .

سایع فیول

دختر شیطان است که می توانید او را با اوراد مخصوص به خدمت خود در بیاورید.

 اژدها

اژدها یکی از موجودات افسانه‌ای در فرهنگ‌های جهان هستند و رابطه میان اصل و آغاز جهان و اژدها در کیهان‌شناسی بابلیان آشکار است، اژدها همیشه حیوانی قدرتمند و سهمگین شناخته شده و گاه پرستیده می شده است زیرا او را بخشندهٔ آب و باران می دانستند.

اقوام بسیار معتقد بودند که اژدها خدای طوفان و هوای بد و سیل و دیگر بلاهای آسمانی است و طوفان بر اژدها سوار شده باعث لغزش زمین و زمین‌لرزه می شود؛ تقریباً همه جا اژدها با شب و تاریکی و بطن مادری و آب کیهانی پیوسته و مربوط بوده است .

اشوزوشت

اَشوزوشت یا مرغ بهمن نام جغد افسانه‌ای در اسطوره‌های ایرانی است که ناخن می خورد.

در اسطوره‌های ایرانی، اشوزوشت را اهورامزدا آفریده تا یاریگر نیروهای خوبی باشد ، او اوستا می داند و هنگامیکه گفتارهای اوستا را می خواند دیوها به ترس می افتند، نام اشوزوشت در زبان اوستایی به معنی دوست حق است .

اهریمن

اهریمن پلیدیست و تلاش می کند نیکی را از بین ببرد ولی چون دون و پست مایه است و اهورامزدا آگاه بر هر چیزی است پس سرانجام اهریمن نابود شده و اهورمزد بر او پیروز می شود.

شیردال

شیردال موجودی افسانه‌ای با تن شیر و سر عقاب و گوش اسب می باشد، مردم باستان شیردال‌ها را نگهبان گنجینه‌های خدایان می دانستند.

بختک

بختک موجودی است که بر بدن انسان مسلط می شود و تمام بدن را در اختیار خود می گیرد و قفل می کند و انسان فقط نظاره گر ناتوانی خود می باشد.

ترسی بدون دلیل وجود انسان را در فرا می گیرد و انسان توان واکنش ندارد، در برخی باورها معتقد هستند که بختک روی سینه افراد نشسته و وجود انها را فلج می کند، شاید ترس انسان از این موجود نیز بدلیل این است که حضور ان را به روی سینه و بدن خود احساس کرده ولی نمیتواند آن را ببیند.

پیر زنگی

دیو افسانه‌ای در افسانه‌های شرق استان خراسان است.

دوال‌پا

یکی از موجودات در اسطوره‌ها و داستان‌های ایرانی هست، دوالپا موجودی به ظاهر بدبخت وذلیل وزبونی است که به راه مردم نشسته و نوحه و گریه آنچنان می خواند که دل سنگ به ناتوانی او رحم به رحم می آید.

چون کسی از او علت اندوه بپرسد گوید بیمار هستم و کسی نیست مرا به خانه‌ام برساند، عابر چون گوید بیا تورا کمک کنم  دوالپا بر گرده‌ عابر بنشیند و پاهای تسمه مانند چهل متری را که زیر بدن پنهان کرده گشوده و دور بدن عابر بپیچد و استوار کند که عابر را تا پایان عمر از دست او خلاصی نباشد.

دوالپا در زبان فارسی مصداق آدمهای سمجی است که به هر دلیل به حق یا ناحق به جائی می چسبند و بدون توجه به تاریخ مصرف خود آنجا را ول نمی کنند.

 سیمرغ

سیمُرغ نام یکی چهرهٔ اسطوره ای ایرانی است و نقش مهمی در داستانهای شاهنامه دارد و دانا و خردمند و به راز پنهان آگاه است؛ سیمرغ پس از اسلام هم در حماسه‌های پهلوانی هم در آثار عرفانی حضور دارد.

 عفریت

عفریت یا عفریته همان ابلیس  است؛ البته معنای عام تری نیز دارد؛ عفریت به معنای فرد گردن کش و خبیث نیز هست.

عنقا

عنقا در حقیقت یک پرنده بسیار بزرگ و دانا مانند سیمرغ هست، محل زندگی این پرنده کوه قاف و در برخی نوشته‌ها کوه دماوند است.

عوج ‌بن عنق

نام مردى است که او در منزل آدم زاده و تا زمان موسى زیست؛ او را فرزند عنق یا عناق پسر حوا می دانسته اند و برخی از منابع عناق را نام مادر او دانسته‌اند.

همچنین او را مردی قدبلند دانسته‌ و عمرش را سه‌هزار و پانصد سال نوشته‌اند و گفته‌اند طوفان نوح تا کمر او بود.

غول

غول‌ها یکی از موجودات افسانه‌ای هستند و پیکری بسیار بزرگ دارند. غول های افسانه ای وسیله ای برای ترساندن کودکان هستند.

مرد آزما

در فرهنگ شرق و جنوب سیستان به موجودی قد بلند با چشمان سرخ رنگ و موهایی به رنگ روشن و بدنی قوی و باهیبت گفته می شود و اعتقاد مردم آن دیار این است که او مردی بوده که صدها سال پیش از شهر رفته و در بیابانها زندگی می کند و گاهی برای رفع نیاز به هنگام تاریکی به شهرها و روستاها می آید.

مردخوار

مانتیکور یا مردخوار موجود افسانه ای از گونه های شیمر می باشد.

این جانور سر و صورت یک انسان و چشمان خاکستری دارد و بدن قهوه ای رنگ و به شکل شیر و دم آن مانند عقرب و گاهی اوقات اژدها است؛ اندازه این جانور از شیر بزرگتر و از اسب کوچکتر است و بدنش کمی درشت تر از شیر است.

نسناس

نسناس نام جانوری افسانه‌ای و موهومی شبیه انسان است.

در فرهنگ عامه به نوعی بوزینه بی دم هم گفته می شود و هرکجا آدمى را بیند بر سر راه آید و در او نگاه کند و چون یگانه آدمى بیند ببرد ؛ نسناس مسخ شده است و نیم تن دارد و با یک پا راه می رود.

ققنوس

ققنوس یک موجود افسانه‌ای است که هر چند سال یکبار تخم می کند و بلافاصله آتش می گیرد و می سوزد و از خاکستر خود دوباره متولد میشود.

علامه دهخدا گوید ققنوس هزارسال عمر کند و چون هزار سال بگذرد و عمرش به آخر آید هیزم بسیار جمع سازد و بر بالای آن نشیند و سرودن آغاز کند و مست گردد و بال زند چنانکه آتشی از بال او بیرون آید و در هیزم بیفتد و خود با هیزم بسوزد و از خاکسترش تخمی پدید آید و او جفت ندارد و موسیقی را از آواز او دریافته اند.

ابوالهول

غول افسانه‌های مصر باستان و مخلوطی از انسان و حیوان با پیکری از شیر مزیّن به بالهای عقاب و دارای کله‌ای شبیه سر زنان است؛ این موجود افسانه‌ای کسانی را که موفق به‌ حل معمّای او نمی شدند میکشت.

آخرون

آخرون به یونانی رودی در جهان زیر زمین است.

آخرون مانند سایر رودها شخصیتی انسانی دارد و پدر اسکالافوس حساب می شود ، این رود از ایپروس جنوبی رد می شود و آبکندهای آن چنان تیره و ژرف است که شاعران یونانی آن را رودی از رودهای دوزخ یا منشعب از سرچشمه‌ای دوزخی شمرده‌اند.

ایسُناده

ایسُناده به معنی زنندهٔ کرانهٔ دریا نام هیولای دریائی غول پیکر و کوسه مانند است که گفته می‌شود در نزدیکی ماتسوئورا و جای‌هائی دیگر در غرب ژاپن وجود دارد.

وقتی این هیولا هویدا می‌شود ، باد های سهمگینی میوزد ، بدن این هیولا را هیچوقت کسی ندیده چرا که او همیشه زیر موج ها پنهان است و به صورت مخفیانه به قایق‌ها نزدیک می‌شود و سپس با دم قلابی و خاردارش ملوانان را کشیده و در آب می‌اندازد و سپس آنها را می‌بلعد.

پگاسوس

در افسانه های یونان پگاسوس اسب بالدار جاودانی و یار باوفای بلروفون هست، پگاسوس توسط بلروفون اهلی شد و در طی ماجراهای این قهرمان مرکب او بود.

تک شاخ

تک‌ شاخ موجودی به شکل اسب با یک شاخ روی سر است، تک شاخ ها را نمی توان به آسانی شکار نمود زیرا بسیار چابک اند ، آن ها زنان و دختران را به مردان ترجیح می دهند و میگویند که آنها فقط توسط زنان رام می شوند.

اسب تک شاخ اسبی سفید با یال های بلند می باشد که در افسانه های اروپا از آن یاد شده است ؛ تک شاخ ها در ابتدای کره بودن طلایی رنگ بوده و در بلوغ به رنگ نقره ای در میایند و بعد از بلوغ کامل سفید رنگ می شوند ، تک شاخ های کنونی با تک شاخ های گذشته در افسانه های اروپایی بسیار متفاوت هستند.

تک شاخ سفید و بزرگی که شاخی چند متری بر سر داشت در طول زمان دستخوش تغییراتی شد که آن ها را به صورت اسبی سفید و لاغر با شاخی مارپیچ و کوتاه و یال های بلند در آورد، ریشه این تک شاخ ها مشخص نیست اما گمان میرود این تک شاخ از دانمارک و اسکاندیناوی باشد.

خون ‌آشام

خون‌آشام در افسانه‌ها و خرافات مردم اروپا جنازه‌ای زنده است که شب‌ها از گور بیرون آید و برای تغذیه خود از خون مردم می مکد، در این تخیل ها خون‌آشام‌ها دندان‌های نیش‌بلندی دارند که با آنها از گردن زندگان خون می مکند و معمولاً دارای قدرت‌ فوق بشری مانند زندگی جاویدند؛ برای کشتن او باید سرش را از تن جدا کرد و میخی بلند را به قلب خون اشام فرو کرد.

شیمر

شیمر از غول‌های اساطیری یونان است.

طبق افسانه شیمر یا غول شیر ، سر شیر ، بدن بز و دم اژدها را دارد و از دهانش شعله بیرون میزند و گاهی نیز بصورت شیری که سر بز شاخدار از پشت آن بیرون آمده نشان داده ‌شده ‌است.

قنطورس یا سانتور

سانتور یا ادم اسب تنه در میان اساطیر یونان جز معروف ترین موجودات است ، سانتور موجودی است نیمی انسان و نیمی اسب، با سر و دو دست و بالاتنهٔ انسان و بدن و چهار پای اسب و قسمت انسانی در جایی که گردن اسب شروع میشود قرار دارد.

قدرت تکلم انسان را دارند و در رنگهای گوناگون یافت شده و با روشهایی از دید مخفی میمانند همچنین آن‌ها در جنگل زندگی میکنند و زیستگاه اصلیشان کشور یونان است .

آن‌ها به صورت قبیله‌ای زندگی میکنند و از علومشان برای زندگی استفاده مینمایند ؛ سانتورها بر علوم سحر آمیز و متافیزیکی شفا و پیش گویی و همچنین نجوم تسلط خاصی دارند ، تیراندازی سانتورها با تیر و کمان زبانزد خاص و عام است .

اکثر سانتورها از برخورد و معاشرت با انسان‌ خوششان نمی آید و خود را بسیار برتر از او می دانند ، انها با انسان بر خورد خوبی ندارند و نکته اخر اینکه این موجود نماد متولدین اذر است. 

سیرن

حوری دریایی اساطیر یونان گاهی به صورت موجودی با بدن یک پرنده و سر یک زن و در سایر موارد به شکل تنها یک زن به تصویر کشیده شده ‌است، سیرن  دختر خدای دریا و دارای آوازی بسیار زیبا و فریبنده است و دریانوردان را با آوای خود گمراه و به کام صخره‌های مرگ‌آور که برویش آواز میخواند می کشاند .

طبق افسانه‌ای دیگر دسته‌ای از پهلوانان نیز موفق به عبور از گذرگاه سیرن‌ها شدند چرا که آوازه‌خوانی به نام اورفئوس که در کشتی آنان را همراهی میکرد بقدری آوازهای دلنشین و آسمانی خواند که کسی به حوریان گوش نسپرد و سیرن‌های ناکام یا پیروزی اورفئوس خود را به دریا افکنده و نابود شدند.

لویاتان

کلمه‌ای است عبری و در تورات آورده شده‌است، لویاتان غول عظیم الجثه‌ای آبی و وحشت‌آور شبیه اژدها ست، به گفته کتاب مقدس در آن روز خداوند با شمشیر بزرگ و قوی این اژدها را در دریا خواهد کشت.

گرگینه

گرگ‌ مرد موجودی افسانه‌ای و از خرافات مردم اروپاست ، گرگ‌ مرد انسانی است که شب‌هایی که ماه کامل است “شب چهارده” بصورت گرگ درمی‌آید؛ چنین شخصی با بکار بردن افسون و جادو و یا طلسم شدن از سوی کسی تبدیل به گرگینه میشود.

ساده‌ترین راه برهنه شدن و بستن کمربندی از جنس پوست و یا پوشیدن پوست کامل حیوان است ، اگر یک گرگ مرد را گاز بگیرد و بزاقش وارد خون شخص شود قربانی هم به گرگ مرد تبدیل میشود و اصطلاح دیگری که در این رابطه بکار میرود اصطلاح گرگ ‌دیسی و گرگ مرد است.

یتی

یتی یا مرد برفی موجود افسانه‌ای ساکن در کوه‌های هیمالیا و کشورهای نپال و تبت است و بنابه داستان‌ها او جثه‌ای به بزرگی یک خرس سفید دارد و مانند انسان بروی دو پا راه می رود؛ گفته شده که بومیان و کوهنوردان در هوای بد کوهستان یتی را گاهی میبینند؛ او گاهی به مردمان گمشده در کوه کمک می رساند.

ام‌الصبیان

ام‌الصبیان نام موجودی است که داستان های او در یمن و کشورهای عربی رواج دارد.

او را به ریخت مادینه‌ غولی زشت و گاوپا می پندارند که بیشتر به شکل زنی زیبا شب ها یا پیش از پگاه بر مردم پدیدار می شود؛ او مردها را میدزدد و میگویند که کسانی که چهرهٔ واقعی او را ببینند یا دیوانه می شوند یا می میرند.

با کانال تلگرام «هفت حوض» همراه شوید

این مطلب رو با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

print
دانلود نرم افزار قرعه کشی

ارسال یک پاسخ