لایک خودکار, استفاده ایمن, کامنت خودکار, کاملا اتوماتیک, پشتیبانی کامل, آپدیت های رایگان, فالو و آنفالو خودکار, گردآوری افراد هدف, نصب سریع و استفاده آسان, کنترل کامل روی حساب اینستاگرام,
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (هنوز امتیازی داده نشده!)
Loading...

سفر به بزرگترین غار دیدنی و جذاب جهان

1 951

h

غار «سون دونگ» که بزرگترین غار جهان است، در کشور ویتنام در نزدیکی مرز این کشور با لائوس قرار دارد و رود زیرزمینی پرشتاب و بزرگی از درون آن می‌گذرد.

یک تیم غارنوردی تصاویری از سفرشان به غار «سون دونگ» که بزرگترین غار جهان است منتشر کرده است.

غار دیدنی-وبسایت 7حوض

 

بر اساس گزارش سی‌ان‌ان، غار «هانگ سون دونگ»(Hang Son Doong) این غار برای نخستین‌بار توسط فردی محلی به‌نام هو-کان در سال ۱۹۹۱ کشف شد.

در عین حال مردمان جنگل‌نشین منطقه به‌دلیل صدای سوت‌مانندی که در نتیجه جریان رود زیرزمینی از غار شنیده می‌شد از آن هراس داشتند.

بزرگترین غار جهان-وبسایت 7 حوض

 

کشف این غار تا سال ۲۰۱۰ مسکوت گذاشته شد تا آنکه گروهی از دانشمندان بریتانیایی از انجمن غارپژوهی بریتانیا به رهبری «هاوارد و دب لیمبرت» از ۱۰ تا ۱۴ ماه آوریل سال ۲۰۱۰ اقدام به انجام بررسی‌هایی در «فونگ نها» که بانگ نمودند اما پیشرفتشان پس از رسیدن به دیواره‌ کلسیتی بزرگی متوقف شد.

به گفته «لیمبرت» این غار ۵ برابر بزرگتر از غار «فونگ نها» است که پیشتر آن‌ را بزرگترین غار ویتنام می‌دانستند.

بزرگترین دهلیز غار «سون دونگ» بیش از ۵ کیلومتر طول، ۲۰۰ متر ارتفاع و ۱۵۰ متر عرض دارد.

 

با نگاه به چنین ابعادی می‌توان اینگونه گفت که غار «سون دونگ» از نظر بزرگی حتی از غار «گوزن» در مالزی که به‌عنوان بزرگترین غار جهان شناخته می‌شود پیشی گرفته است.

منبع: تسنیم

 

از این مطلب خوشتون آمد,با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

print
دانلود نرم افزار قرعه کشی

۱ دیدگاه

ارسال یک پاسخ