لایک خودکار, استفاده ایمن, کامنت خودکار, کاملا اتوماتیک, پشتیبانی کامل, آپدیت های رایگان, فالو و آنفالو خودکار, گردآوری افراد هدف, نصب سریع و استفاده آسان, کنترل کامل روی حساب اینستاگرام,
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (1 رای, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

خرافات مرضی که همه دنیا به آن مبتلا هستند

0 650

خرافات مرضی که همه دنیا به آن مبتلا هستندخرافات

خرافات در همه جای جهان وجود دارد در واقع زمان و مکان نمی‌شناسد وهمیشه و همه جا وجود داشته و هست هر جا به گونه های مختلف راه خود را پیدا کرده است و رشد یافته.

در این مطلب به بعضی از باورهای خرافی رایج در کشورهای مختلف می‌پردازیم تا شما بیش از پیش با مفهوم خرافات و حضور آن در فرهنگ‌های گوناگون آشنا شوید:

اسپانیا:

در این کشور روز سه‌شنبه‌ای که سیزدهم ماه باشد روز نحسی است. سه‌شنبه در زبان اسپانیایی Martes گفته می‌شود که از واژه مارس به معنی مریخ گرفته شده است. در دوران قرون وسطی مریخ را شیطان کوچک می‌دانستند.

چین:

در کشور چین عدد ۴ را بسیار نحس می‌دانند چون این کلمه با واژه مرگ در زبان چینی به هم شباهت دارند. حتی در چین بسیاری ترجیح می‌دهند ساختمان چهار طبقه نسازند مبادا بلا دامنگیر آنهاشود.

مصر:

مردمان مصر جغد را پرنده‌ای شوم می‌دانند و اعتقاد دارند هرکس جغدی را ببیند یا صدایش را بشنود، باید منتظر بدشانسی و بدبختی باشد. از این گذشته مصری‌ها هیچ‌گاه قیچی را بدون دلیل بازوبسته نمی‌کنند یا بیهوده باز نمی‌گذارند چون فکر می‌کنند با این کار ارواح شیطانی موجود در فضا برش می‌خورند و شیاطین از آنها انتقام خواهند گرفت.

روسیه:

به اعتقاد روس‌ها سطل خالی نحس است و آنها خوش ندارند سطل خالی حمل کنند یا حتی با دیدن کسی که سطل خالی حمل می‌کند لرزه بر اندامشان می‌افتد. احتمالاً علتش آن است که اسکندر دوم توسط مردی که سطل خالی به دست داشته کشته شده است.

رواندا:

زنان رواندایی هیچ وقت گوشت بز نمی‌خورند و اعتقاد دارند گوشت بز خوردن همان و ریش و سبیل درآوردن همان!

فنلاند:

در کشور فنلاند (و بعضی نقاط دیگر) مردم اعتقاد دارند کشتن عنکبوت باعث می‌شود روز بعد باران بیاید.

سنگال:

در این کشور اگر کسی قصد پرواز هوایی داشته باشد کسی را از برنامه اش باخبر نمی‌کند. آنها اعتقاد دارند اگر کسی از برنامه پرواز دیگری مطلع باشد آن برنامه به هم خواهد خورد.

کره جنوبی:

مردم این کشور هرگز در یک اتاق دربسته با پنکه روشن نمی‌خوابند و اعتقاد دارند این کار به مرگشان می‌انجامد. اگر بخواهند وقت خواب پنکه روشن کنند، حتماً پنجره را باز می‌گذارند.

برزیل:

برزیلی‌ها هیچ وقت کیف دستی یا کیف پولشان را روی زمین نمی‌گذارند و اعتقاد دارند این کار برای آنها فقر به همراه می‌آورد.

دانمارک:

در کشور دانمارک ظروف چینی شکسته یک دنیا ارزش دارد. مردم در طول سال چینی‌های شکسته شان را جمع می‌کنند و آنها را شب سال نو به منزل اعضای خانواده یا دوستان می‌برند تا به این طریق خوشبختی را به آنها هدیه کرده باشند.

پرتغال:

پرتغالی‌ها هیچ‌گاه عقب عقب راه نمی‌روند و معتقدند این کار مسیر زندگی‌شان را به شیاطین یاد می‌دهد.

بلغارستان:

بلغارها ممنون پرنده‌ای هستند که روی آنها مدفوع بیندازد و آن را نشانه شانس می‌دانند.

آمریکای شمالی:

آنها روی زمین ترک خورده راه نمی‌روند و اعتقاد دارند قدم گذاشتن روی چنین جایی آنها را بیچاره می‌کند و ممکن است باعث شکسته شدن کمر مادرشان شود.

با کانال تلگرام «هفت حوض» همراه شوید

این مطلب رو با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

print
دانلود نرم افزار قرعه کشی

ارسال یک پاسخ