لایک خودکار, استفاده ایمن, کامنت خودکار, کاملا اتوماتیک, پشتیبانی کامل, آپدیت های رایگان, فالو و آنفالو خودکار, گردآوری افراد هدف, نصب سریع و استفاده آسان, کنترل کامل روی حساب اینستاگرام,
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (9 رای, میانگین: 4٫78 از 5)
Loading...

جن | حقایقی در مورد جن زدگی و تسخیر روح توسط جن ها

2 9,249

جن زدگی و تسخیر

جن و جن زدگی و تسخیر روح توسط ارواح حقیقت دارد؟

 جن کلمه ای عربی است و به معنای «موجود پنهان و نادیدنی» است. بسیاری از باورهای مسلمانان پیرامون جن از قرآن سرچشمه می گیرد. در قرآن گفته شده که جن موجودی است که از آتش آفریده شده و دارای دو جنس نر و ماده است و مسلمان و کافر دارد.

جن زدگی و تسخیر روح توسط ارواح

در عالم هستی برخی از موجودات غیر قابل دیدن هستند و با حواس طبیعی و عادی قابل درک نیستند. یکی از این موجودات جن است. جن که در اصل به معنای و مفهوم «پوشیدگی» است، از چشم انسان پنهان است. قرآن وجود این موجود را تایید کرده و سوره ای به نام «جن» نیز در قرآن هست. در قرآن گاهی از این موجود به «جان» نیز یاد می‏ شود حقیقت این موجودات چندان برای ما روشن نیست ولی از پاره‏ ای آیات و روایات می‏ توان به برخی از مشخصات این موجود دست پیدا کرد.

بیشتر افراد معمولا وارد شدن جن به بدن انسان را

در فیلم های ترسناک یا مستند دیده اند و  یا از دیگران شنیده اند اما برخی افراد آن را از نزدیک لمس می کنند. در جهان اطراف، بسیاری از موارد به چشم انسان قابل دیدن نیستند اما قدرت آنها از انسان زیاد است؛ اشعه X، میکروب ها، ویروس ها، تک سلولی ها، الکترون ها و همچنین جن ها از این دسته اند که نمی توان وجود آن ها را منکر شد.

متافیزیک به معنی ماوراء الطبیعه شامل بخش هایی از جهان بی کران است که از حوزه درک حواس ۵ گانه ظاهری ما بیرون است. علم متافیزیک منطبق با فطرت انسان هاست و بی پایان است.
مباحث مهم متافیزیک شامل مبانی، دانش و موجودات متافیزیک است که شامل فرشتگان، جنیان و ابعاد فراطبیعی می شود.

 تفاوت جن با انسان؟

جن زدگی و تسخیر روح

جن گیرها یا احضارکنندگان ارواح در بسیاری از کشورها و فرهنگ ها  وجود دارد

که این امر می تواند ادعا یا احتمالی برای وجود جن و جنیان باشد. در کتاب مقدس مسلمانان آمده که جن ها  از آتش آفریده شده اند، آفرینش آن ها به قبل از آفرینش انسان بر می گردد، مذکر و مونث دارند، تمایلاتی مثل  انسان دارند و تعداد آن ها بیش تر از انسان ها است و مانند انسان می میرند.

از آنجا که نوع خلقت جنیان با انسان ها فرق می کند، جا و نحوه زندگی و ویژگی های آن ها نیز با انسان ها تفاوت زیادی دارد. در کلی، جن نام گروهی از موجودات فراطبیعی است که بسیاری از ادیان الهی نیز به وجود آن اشاره کرده اند و علم نیز در تلاش کشف اطلاعات بیشتر در مورد آنها است.

در مطالعات علمی گفته شده است که جن از پلاسما تشکیل شده است.

در باورهای دینی، جن قبل از انسان آفریده شده و تفاوت های چشمگیری با انسان دارد.
گفته می شود کلمه جن به معنای «پنهان» به موجودی اشاره می کند که حرکات سریع دارد و می تواند زمان و مکان سفر کند. جن به اشکال متفاوت درمی آید و قدی کوتاه تر از انسان دارد و قابلیت تولیدمثل دارد. جن از پسمانده های انسان از طریق مزه کردن یا بو کشیدن تغذیه می کند. در زبان فرانسه ریشه کلمه جن به معنای «روح» است.

از نظر اسلام جن چگونه موجودی است؟

جن زدگی و تسخیر روح

درباره ورود جن به بدن انسان کارشناسی مذهبی گفت:

باید بگوییم که جن موجودی است که قرآن به آن اشاره کرده و وجود دارد. همان طور که سوره ای در قرآن به نام  جن وجود دارد، جن به معنای مخفی یا پوشیده به تعبیری دیگر همانطور که جنین در بدن مادر پنهان است و ما قادربه دیدن آن نیستیم ولی وجود دارد، جن نیز در عالمی دیگر موازی با ما و پنهان زندگی می کند.

وی ادامه داد: بعضی ها اعتقاد دارند که اجنه همان شیاطین هستند

برخی هم معتقدند که جدا از شیاطین اند و موجود دیگری هستند، همانطور که در قرآن انسان به تعبیری از خاک آفریده شده است اما در حال حاضر ارتباطی با خاک ندارد بنابراین شیاطین هم می توانند از اجنه باشند هم نه، ورود جن به بدن انسان به آن تعبیری که در گذشته رواج داشته نیست. اگر شخصی رفتارهای غیر عادی یا اختلال در عملکرد داشت، اصطلاحا به وی جن زده می گفتند. همانطور که اعراب به دیوانه مجنون می گویند و با سوراخ کردن بخشی از سر فرد سعی در خارج کردن جن از بدن وی داشتند.

جن زدگی چگونه اتفاق می افتد؟

جن زدگی و تسخیر روح

گفته می شود وقتی جن روحی را تسخیر می کند:

ممکن است بعد از آن فرد حافظه یا شخصیت کلی خود را از دست بدهد و هیچ یک از اتفاقات جن زدگی خود را به یاد نداشته باشد. در واقع در بیشتر موارد با وارد جن به روح شخص، صدای او کمی تغییر می کند و حالت صورتش کمی غیر عادی می شود به گونه ای که چشمان کمی بازتر از حد معمول می شود.

معمولا افراد جن زده بر اثر جن زدگی کارهایی عجیب و غیر قابل پیش بینی می کند!

به طوری که کاملا درون گرا شده و ارتباط خود را با دیگران قطع یا محدود می کند؛ گاهی اوقات دچار حمله های عصبی و روانی می شود و بیشتر از قبل ساکت و پرخاشگر می شوند. گفته شده که این افراد مدتی طولانی به نقطه ای نامعلوم خیره می شوند یا با اشیاء و فضای خالی صحبت می کنند. بسیاری افرادی که جن بر آن ها غالب می شود نا خود آگاه دچار کبودی و جراحاتی در سطح پوست خود می شوند و نمی توانند علت آن را پیدا کنند.

علائم جن زدگی چیست؟

جن زدگی و تسخیر روح

گفته می شود بیشتر افراد جن زده بدن بسیار سردی دارند

به گونه ای که با نزدیک شدن به آن ها یا گرفتن دستانشان امکان دارد احساس سرمای شدید بکنید. برخی از تحقیقات انجام شده به این موضوع اشاره کرده که هنگام نزدیک شدن جن، تغییر دمایی در محیط اطراف حس می شود که ممکن است به علت انرژی باشد که این موجودات دارند. بعضی از محققان این انرژی را انرژی الکترومغناطیسی دانسته اند که باعث کاهش مادون قرمز و انرژی محیط و به دنبال آن سبب کم شدن دما می شود. به همین دلیل است که افراد جن زده خیلی سرد هستند.

در کل مهم ترین علائم جن زدگی اختلالات رفتاری و روانی، انزوا، میل شدید به تنهایی، پرخاشگری، بی اشتهایی، افسردگی، تند مزاجی، کاهش وزن شدید، آسیب های جسمی به بدن، صحبت کردن راجع امور فراطبیعی، اشاره به دوست یا فردی که وجود خارجی ندارد، سردرد، خستگی، بی حوصلگی و تشنج است.

جن | حقایقی در مورد جن زدگی و تسخیر روح توسط جن ها

علت وارد شدن جن به بدن انسان چیست؟

در خصوص صحت و سقم داخل شدن جن به بدن انسان نمی توانن اظهار نظر قطعی کرد، هر چند ساختار وجودی انسان و جن به گونه ای نیست که چنین اصطکاکاتی بین انسان و آن ها باشد، اما در هر صورت امکان آزار و اذیت شدن انسانی توسط اشرار جن عقلا محال نیست، همان طور که امکان دارد هر انسانی توسط یک انسان شرور دیگر و یا هر حیوان موزی مورد اذیت و آزار قرار بگیرد.
بر اساس برخی مطالعات متافیزیکی جن نیز برخی خصوصیات رفتاری و احساسی انسان را دارد و ممکن است به علت انتقام، خشم، حسادت، علاقه یا تنها به علت شرارت یا نیروهای اهریمنی وارد بدن فردی شود و به منظور برآورد نیازهای خود و رسیدن به هدف کنترل فرد را به دست گیرد.

جن زدگی از نظر علمی چیست؟

به علت تحقیقات علمی کمی که در مورد جن و جن زدگی انجام گرفته، بعضی زیست شناسان و محققان احتمال وجود جن و سایر موجودات فراطبیعی را انتزاعی می دانند و آن را مرتبط با متافیزیک در نظر می گیرند. در واقع ، در علم متافیزیک، جن یکی از موجودات مهم است. در بیشتر تحقیقات انجام شده جن را موجودی آفریده شده از آتش در کالبدی دارای انرژی می دانند.

به گفته محققان، برخی از بیماران روانی به خصوص افرادی که از بیماری که مبتلا شیزوفرنی هستند از وجود جن ها یا وارد شدن آن ها به بدنشان سخن می گویند و بیشتر توهمات خود را به این موجودات نسبت می دهند. بر این اساس، برخی دانشمندان و محققان بر این نکته تاکید دارند که در بسیاری از فرهنگ ها جن زدگی نوعی بیماری روانی است و به جای جن گیر یا احضارکننده روح بهتر است به روان شناس مراجعه شود.

به گفته آن ها

افرادی که از برخی بیماری های روانی رنج می برند موجوداتی را تحت عنوان جن می بینند که فکر می کنند به آن ها نفوذ کرده و با کنترل رفتار و عقلشان به آن ها یا دیگران آسیب می زنند. در مطالعه ای که رابطه بین نفوذ جن و بیماری روانی مد نظر بود ۱۰۵ مقاله شامل ۴۷ مورد بررسی شد.

در این بررسی، ۶۶ درصد موارد از بیماری و مشکلات روانی رنج می بردند. حدود نیمی از موارد به بیماری شیزوفرنی مبتلا بودند و بقیه نیز برخی از مشکلات روانی و عصبی دچار بودند. برخی از این محققین بر این باورند که تصور این افراد از جن درمان آن ها را تحت تأثیر قرار می دهد و باعث می شود حتی پس از تشخیص بیماری روانی یا عصبی، بیمار به پزشک مراجعه نکند یا همکاری لازم را برای بهبود خود انجام ندهد.

آیا درمان جن زدگی امکان دارد؟

وقتی فرد دچار علائم جن زدگی می شود، در ابتدا او را پیش روان شناس می برند و در برخی موارد با انجام اسکن های مغزی و آزمایش های متعدد ریشه چنین رفتاری با مشکلات روحی و روانی همچون بیماری شیزوفرنی مرتبط می شود و می توان با جلسات مشاوره و مصرف دارو این بیماری را درمان کرد.

برای مثال، گاهی برخی افراد به علت شکست های شغلی، عاطفی، احساسی، اجتماعی، خانوداگی و فردی از زندگی ناامید شده و طی روندی کوتاه مدت به جن و نیروهای اهریمنی روی می آورند و در این حالت آن ها دچار مشکلات روانی شده اند که باید هرچه سریع تر درمان شوند.

اما گاهی اوقات علم پزشکی برای درمان برخی افراد جن زده نمی تواند کاری بکند

معمولا در این موارد خود فرد نیز همکاری نمی کند. در این صورت می گویند جن یا نیروهای اهریمنی وارد بدن او شده و بر عقل و رفتار فرد جن زده تسلط یافته است. در این صورت بسیاری افراد بر این باورند که باید با احضار روح و کمک جن گیر فرد بیمار را درمان کرد.

در منابع مثل کتب مقدس و دینی و همچنین در احادیث و کتب علمی به جن اشاره شده است. دانشمندان غیر ایرانی بیشتر از جن به عنوان ارواح یا روح های صدادار یاد کرده اند. در این میان، برخی افراد و ادیان وجود آن را باور ندارند و مشاهده جن یا جن زدگی را نوعی بیماری روانی می دانند.

جن | حقایقی در مورد جن زدگی و تسخیر روح توسط جن ها

چه کاری انجام دهیم تا جن به سراغ ما نیاید؟

در روایتی از امام صادق (ع) است که می فرمایند خانه های خود را از حدی بلندتر نگیرید تا سکونت گاه جنیان نشود. با توجه به تعارضاتی که بین اجنه و انسان وجود دارد احتمال ورود آنها به دنیای انسان و آزار رساندن وجود دارد. در روایاتی دیگر وقتی حضرت رسول برای تبلیغ دین به دیدار اجنه می روند برخی مسلمان می شوند و برخی کافر می مانند.

جن گیر و جن گیری

جن گیر به آن معنا وجود ندارد ولی هر اصلی فرعی هم دارد و جنگیر ها جز دسته دوم هستند و از شیادین حساب می شوند.جنگیری یا تسخیر جن در قرآن حرام است و کسی که این کار را انجام دهد در واقع خود تسخیر جن شده زیرا اجنه کافر گاهی به دنیای انسانها وارد می شوند و اجازه نمی دهند فرد تسخیر شده مسلمان از دنیا برود.

برای دوری گزیدن از این پدیده می توان از جمله زیبای “بسم الله الرحمن الرحیم” استفاده کرد به خصوص زمانی که در جایی می خواهیم بنشینیم یا به هنگام برخواستن یا آتش روشن کردن از آیه بسم الله الرحمن الرحیم استفاده کرده تا اجنه دور شوند.

برای اینکه خانه جایی برای جنیان نشود:

حتی الامکان از مرتفع کردن خانه ها بپرهیزید و در صورت داشتن ارتفاع، نوشتن آیت الکرسی را بر بلندای خانه فراموش نکنید چون اجنه پرنده هستند و می توانند در آن نقاط ساکن شوند و به مرور مزاحمت برای ساکنین ایجاد کنند.

به هنگام تولد حضرت محمد (ص) طبق روایات اجنه از ورود به آسمان ها و کشف اسرار عالم محروم شدند همانطور که در قرآن آمده مرگ حضرت سلیمان تا چند روز بر آنها پوشیده بود و این نشان می دهد که آنها به همه علوم دسترسی ندارند بنابراین همه آینده را نمی دانند.

اجنه از طریق وسوسه کردن انسان به او مسلط می شوند پس برای وسوسه های شیاطین و اجنه کافر به قرآن و خواندن سوره های مربوط به این امر مراجعه کنید.

با کانال تلگرام «هفت حوض» همراه شوید

این مطلب رو با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

print
دانلود نرم افزار قرعه کشی

۲ دیدگاه

 1. آیا کسی دعانویس سراغ داره؟خواهش می کنم کسی را سراغ دارید کمکم کنید.برای باطلیه طلسم وجادو می خواهم که از طرف دشمنان فامیلی ایجاد شده است. اگر بتواند کارم را حل کند *** تومن شیرینی می دهم . فرنیا هستم. شماره تماسم و تلگرامم ۰۹۳۹***۳۰۱۵ هست

  • با درود

   اول به خدا توکل کنید

   و دوم روزی حداقل ۱۰۰ بار استغفرالله بفرست و تا ۴۰ روز، هر روز یک بار سوره یاسین و یک بار سوره الرحمن رو بخوانید انشاالله مشکلتان برطرف می شود.

   موفق باشید، کارشناس هفت حوض.

ارسال یک پاسخ