لایک خودکار, استفاده ایمن, کامنت خودکار, کاملا اتوماتیک, پشتیبانی کامل, آپدیت های رایگان, فالو و آنفالو خودکار, گردآوری افراد هدف, نصب سریع و استفاده آسان, کنترل کامل روی حساب اینستاگرام,
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (3 رای, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

به شدت تکان دادن نوزاد این بلاها را سرش می‌آورد

0 915

به شدت تکان دادن نوزاد این بلاها را سرش می‌آوردنوزاد

به هیچ وجه نوزاد خود را به شدت تکان ندهید چون با این کار ممکن است باعث آسیب زدن شدید به مغز نوزاد شوید و در بد ترین حالت این آسیب مرگ نوزاد است.

مطمئنا هر پدر و مادری بهترین ها را برای فرزند یا فرزندان خود می خواهد، هدف ما این است در این مطلب نکته هایی را به شما گوشزد کنیم که رعایت نکردن آنها می تواند به ضرر سلامت و حتی زندگی نوزاد باشد. نوزادان موجوداتی کوچک و بسیار حساس هستند و بر همین اساس، توجه ویژه ای باید به مراقبت از آنها داشته باشید. به عنوان مثال، هیچ گاه نباید نوزادان را به هوا پرتاب کنید، زیرا این کار می تواند بسیار خطرناک یا حتی مرگبار باشد.

به یاد داشته باشید هرگز نوزاد خود را به شدت تکان ندهید، زیرا این کار می تواند موجب آسیب مغزی شدید شود و در بدترین حالت می تواند کشنده باشد. افزون بر این، تکان دادن نوزاد می تواند موجب معلولیت های دائمی شود.

علت این که نباید نوزاد خود را هرگز با شدت تکان دهید این است که مغز وی بسیار آسیب پذیر است و عضلات گردن قدرتمند نیستند. در نتیجه، زمانی که جنبش های ناگهانی و شدید که توانایی کنترل آنها را ندارید، ایجاد می کنید، این شرایط می تواند موجب برخورد مغز نوزاد با دیواره های جمجمه شود که می تواند موجب پارگی رگ های خونی و جمع شدن خون در مغز شود. این شرایط می تواند موجب بروز آسیبی غیر قابل بازگشت شود و در بدترین حالت می تواند مرگ نوزاد را به همراه داشته باشد. این سندرم به نام «سندرم تکان شدید نوزاد» شناخته می شود و معمولا کودکان زیر ۵ سال را تحت تاثیر قرار می دهد.

شرایطی که می توانند در نتیجه این حمله رخ دهند، شامل موارد زیر می شوند:

۱- ناتوانی های یادگیری و رفتاری
۲- تشنج
۳- آسیب مغزی
۴- فلج مغزی
۵- نابینایی
۶- فلج
۷- مرگ

ممکن است افراد در زمان آرام کردن گریه نوزاد اشتباهات بزرگی را انجام دهند. آنها به تکان دادن نوزاد تمایل دارند، اما همان گونه که اشاره شد، این کار می تواند عوارض جدی را در پی داشته باشد. متاسفانه، امروزه، گزارش های بسیاری درباره موارد سوء استفاده از کودکان و نگهداری نامناسب از آنها وجود دارند.

همچنین، احتمالا والدینی را دیده اید که به عنوان بخشی از بازی فرزند خود را به هوا پرت می کنند و سپس وی را می گیرند که در نگاه نخست شاید مشکل آفرین به نظر نرسد، اما این کار می تواند پیامدهای ناگواری را موجب شود.

از جمله نشانه ها و علائمی که ممکن است به واسطه تکان دادن نوزاد شکل بگیرند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- تشنج
۲- کاهش اشتها
۳- گشاد شدن (اتساع) مردمک
۴- مشکلات تغذیه ای
۵- تحریک پذیری بیش از حد
۶- بی حالی
۷- کشیدگی عضله
۸- کما
۹- مشکل در تنفس
۱۰- استفراغ
۱۱- نقاط خونریزی در چشم ها

اگر با برخی از نشانه های بالا در نوزاد خود مواجه شدید، حتما بلافاصله به پزشک مراجعه کنید. رسیدگی پزشکی سریع و مناسب می تواند زندگی نوزاد را نجات دهد.

با کانال تلگرام «هفت حوض» همراه شوید

این مطلب رو با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

print
دانلود نرم افزار قرعه کشی

ارسال یک پاسخ