لایک خودکار, استفاده ایمن, کامنت خودکار, کاملا اتوماتیک, پشتیبانی کامل, آپدیت های رایگان, فالو و آنفالو خودکار, گردآوری افراد هدف, نصب سریع و استفاده آسان, کنترل کامل روی حساب اینستاگرام,
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (1 رای, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

به ماهی‌ قرمز ها دست نزنید!

به ماهی‌ قرمز ها دست نزنید!ماهی قرمز

به گفته مدیرکل دامپزشکی استان همدان شهروندان و علی الخصوص کودکان می بایست از دست زدن به ماهی‌های قرمز خودداری کنند.

دکتر محمودرضا رسولی مدیرکل دامپزشکی استان همدان

با بیان اینکه نگهداری ماهی‌های قرمز در تنگ موجب از بین رفتن سریع آنها می‌شود این ماهی‌ها باید در یک محیط ثابت و در دمای ۱۰ تا ۲۵ درجه سانتیگراد نگهداری شوند پس در دمای متغیر اتاق امکان نگهداری آنها به مدت طولانی وجود ندارد.

وی با تأکید تصریح کرد:

شهروندان و به ویژه کودکان باید از دست زدن به ماهی‌های قرمز خودداری کنند، دست زدن به ماهی‌ها ممکن است موجب ایجاد خراش در پوست آنها شده و آلودگی‌های قارچی به افرادی که سیستم دفاعی ضعیفی دارند، سرایت کند.

وی ادامه داد:

خراش ایجاد شده در بدن ماهی نیز موجب سرایت آلودگی‌های احتمالی به ماهی نیز می‌شود که پس از رهاسازی آنها در محیط‌های طبیعی همچون تالاب‌ها، سایر ماهی‌ها و آبزیان را آلوده کند.

رسولی به شهروندان توصیه کرد:

با تأکید بر اینکه ایجاد مشکلات گوارشی از دیگر بیماری‌های احتمالی بر اثر تماس با این ماهی‌های قرمز است، از خریداری ماهی‌های قرمز خودداری کنند و در صورت خرید آنها به هیچ وجه به آنها دست نزنند همچنین پس از ایام نوروز آنها را در محیط‌های طبیعی همچون رودخانه‌ها و سدها رهاسازی نکنند.

مدیرکل دامپزشکی استان همدان به اقدامات دامپزشکی در این زمینه اشاره کرد و گفت:

اطلاع‌رسانی این موضوع از طریق رسانه‌های مختلف و توزیع بروشورهایی در این زمینه در میان شهروندان و مسافران نوروزی از جمله اقدامات دامپزشکی بوده است همچنین کارکنان دامپزشکی به هنگام بازدید از محل‌های توزیع و عرضه ماهی‌های قرمز نکات بهداشتی لازم را به آنها گوشزد می‌کنند.

با کانال تلگرام «هفت حوض» همراه شوید

این مطلب رو با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

print
برای عضویت در کانال تلگرام وبسایت هفت حوض کلیک کنید - join to telegram channel

ارسال یک پاسخ

CLOSE
CLOSE