لایک خودکار, استفاده ایمن, کامنت خودکار, کاملا اتوماتیک, پشتیبانی کامل, آپدیت های رایگان, فالو و آنفالو خودکار, گردآوری افراد هدف, نصب سریع و استفاده آسان, کنترل کامل روی حساب اینستاگرام,
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (هنوز امتیازی داده نشده!)
Loading...

بلایی که تار موی مادر بر سر نوزاد آورد + عکس

بلایی که تار موی مادر بر سر نوزاد آورد + عکسنوزاد

نوزادی که تار موی مادرش آن را به وضعیتی ناراحت کننده و دردناک مبتلا کرد، اگر نوزاد سیر است و پوشکش هم تازه عوض شده ولی باز گریه می کند ممکن است به این بیماری دچار باشد؟

تار موهای مادر انگشت پای نوزاد را برید

گریه های بی دلیل نوزاد می تواند مرتبط با پای او باشد ، این تیتری است که شبکه های اجتماعی برای توصیف اثرات دردناک یک تار موی مادر نوزاد روی انگشتان پای فرزندش منتشر کردند.

بسیاری از والدین با گریه های بی دلیل نوزادان نگران می شوند و اکثرا نمی توانند متوجه دلیل این گریه ها شود زمانی که کودک سیر و پوشک او خشک است پرا بایستی بازهم شاهد بی قراری و گریه های او باشیم.

گریه نوزاد

در این مطلب قصد داریم یکی از دلایل خطرناک که موجب گریه نوزاد می شود و متاسفانه اکثر والدین از آن بی اطلاع هستند را مطرح کنیم. ممکن است کمی غیر قابل باور باشد اما تار موهای گرفتار در جوراب کودک علتی است که نوزاد را به گریه می اندازند.

 تصاویر باورنکردنی که یک مادر جوان از انگشتان زخمی پای نوزاد است منتشر شد بی ارتباط به این مسئله نبود.

بلایی که تار موی مادر بر سر نوزاد آورد + عکس

این مادر که به دلیل ریزش موی بعد از زایمان تار موهایش در میان لباسهای نوزاد تازه متولد شده اش جای می گرفت متوجه شد که یکی از تار موها داخل جوراب نوزاد رفته و دور انگشتان او پیچیده شده است که این بی دقتی کوچک باعث آسیب جدی شده است.

بلایی که تار موی مادر بر سر نوزاد آورد + عکس

 تورنیکه مویین و گره خوردن موی مادر دور انگشتان نوزاد

این اختلال را پزشک مشکلی شبیه سندرم تورنیکه انگشت پا نوزاد معرفی کرد که می بایست مادران مراقب محافظت از نوزادانشان در برابر این مشکل باشند.

تورنیکه مویین (به انگلیسی:Hair tourniquet) در پزشکی به وضعیتی گفته می شود که یک تکه موی معمولی یا همانند آن بدور انگشت پیچیده شده و با ایجاد تورنیکه و اختلال در گردش خون٬ باعث تورم (ادم) و هماتوم گردد.

این سندرم معمولا در کودکان خوردسال رخ می دهد و آمار نشان داده که علت اصلی٬ پنهان شدن یک تار موی بلند٬ درون جوراب است که با پیچیده شدن بدور انگشت پا٬ که باعث ایجاد حالتی شبیه به شریان بند٬ آسیب جدی به بافت می زند.

با کانال تلگرام «هفت حوض» همراه شوید

این مطلب رو با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

print
برای عضویت در کانال تلگرام وبسایت هفت حوض کلیک کنید - join to telegram channel

ارسال یک پاسخ

CLOSE
CLOSE