لایک خودکار, استفاده ایمن, کامنت خودکار, کاملا اتوماتیک, پشتیبانی کامل, آپدیت های رایگان, فالو و آنفالو خودکار, گردآوری افراد هدف, نصب سریع و استفاده آسان, کنترل کامل روی حساب اینستاگرام,
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (هنوز امتیازی داده نشده!)
Loading...

جملاتی که نباید به افسرده‌ها گفت!!

0 1,088

با این جملات به افراد افسرده کمکی نمی کنید!!

خیلی از ما با آدم‌های افسرده برخورد کرده‌ایم، و با نگاه آن‌ها به دنیا و اطرافشان آشنا هستیم. شاید برای شما هم پیش آمده باشد بخواهید این افراد را دلداری بدهید. و با حرف‌ها و نصیحتهایتان نگاه آن‌ها به دنیای اطرافشان تغییر دهید. تسکین دادن به افراد افسرده ساده نیست، افسردگی یک نوع بیماری است. پس لازم است برای بهتر کردن حال آن‌ها اطلاعاتی نیز داشته باشید مطلب امروز را حتما مطالعه کنید، تا بتوانید کمک شایانی به این افراد کنید.

جملاتی که نباید به افسرده‌ها گفت!!از گفتن این جمله‌ها به شدت بپرهیزید

۱٫چرا ناراحتی وقتی زندگی خوبی داری؟!

دارایی‌های فردی تسکینی برای بیماری روحی افراد افسرده نیست، در واقع افسردگی ربطی به دارایی‎‌های زندگی ندارد. به این معنا که اگر شما تمام املاک و پول‌های دنیا و بهترین دوستان و شغل را داشته باشید، هم ممکن است آرام و قرار نداشته باشید.

جمله مناسب و تسکین دهنده 

من از ضربه‌هایی که خورده‌ای، آگاهم و از تو حمایت می‌کنم.

۲٫تصور کن که اتفاقی نیافتاده است

بیماری افسردگی جدی است. چشم پوشی از دردها او را سردرگم میکند، و این جمله نمی تواند به فرد افسرده کمکی کند چون باعث بهبود حال روحی او نخواهد شد. فرد افسرده نباید از اتفاق پیش آمده فرار کند، بلکه باید با آن مواجه شود.

جمله تسکین دهنده مناسب

من چگونه می توانم در این شرایط کمکت کنم؟

۳٫روزهای بد را همه تجربه می کنند

گفتن این جمله به فرد افسرده باعث می‌شود او این گمان را ببرد که قضیه برای شما خیلی جدی نیست، و حس اینکه ممکن است این مشکل بارها و بارها برایش اتفاق بیافتد به او القا شود.

جمله تسکین دهنده مناسب

متاسفم که روز به این بدی داری، دوست دارم کمک‌ات کنم.

۴٫فقط تو اینگونه فکر می کنی

شما با این جمله در حقیقت مشکل افسردگی را جدی نمی‌گیرید، و باعث می‌شود او فکر کند که دیگران او را درک نمی‌کنند. بیشتر او را آزارده می کند.

جمله تسکین دهنده مناسب

تلاش می کنم درکت کنم.

۵٫بدتر از این‌ها را دیگران تجربه کرده‌اند

اینکه دیگران ممکن است تجربه‌های بدتری پشت سر گذاشته اند یا با آن دست به گریبان هستند، نمی‌تواند حال کسی که افسردگی دارد را بهتر کند، این حرف فقط باعث شرمندگی او بابت اتفاقی که افتاده می شود.

جمله تسکین دهنده مناسب

این اتفاق واقعی است و آن را بپذیر.

۶٫تو به دنبال جلب توجهی

چون شما از دردی که از طرف مقابلتان می کشد آگاه نیستید، پس او را درک نمی کنید، این مخرب‌ترین جمله ممکن است که به این افراد می‌توانید بگویید. بهتر است جدیت قضیه را درک کنید و دستتان را برای کمک به سمتشان دراز کنید.

جمله تسکین دهنده مناسب

به او این اطمینان را بدهید که کنارش هستید، و برایش یک سوپ یا غذای گرم درست کنید.

۷٫تو شبیه افسرده ها نیستی

افراد افسرده تلاش می‌کنند به خودشان خیلی برسند تا دیگران از حال روحی آن‌ها مطلع نشوند، پس افسردگی بیماریی نیست که از ظاهر افراد به حال درونی‌شان پی ببرید.

جمله تسکین دهنده مناسب

با من در مورد مشکلات حرف بزن، بگذار من هم بفهمم چه اتفاقی افتاده است.

۸٫زندگی عادلانه نیست

یادآوری این ماجرا باعث نمی‌شود که از دردهای او کم شود، با تغییر شرایط سعی کنید به او کمک کنید تا این بی‌عدالتی را فراموش کند. 

جمله تسکین دهنده مناسب

من به تو برای تلاش‌هایی که می‌کنی،افتخار می کنم و مشکلات تو را می بینم.

۹٫بیشتر بیرون از خانه برو

هر فردی برای آرام کردن خود روش‌های خاصی دارد و لزوماً پیشنهاد شما برای او کاربردی نیست. برای بیرون رفتن او از خانه به او اصرار نکنید. شاید بیرون رفتن از خانه برای شما راه حل است اما فرد افسرده در خانه ماندن را ترجیح بدهد .

جمله تسکین دهنده مناسب

دوست داری با هم به پیاده روی برویم؟

۱۰٫امروز، روز قشنگی است

شاید دید شما به امروز متفاوت با یک فرد افسرده باشد. با این جمله این حس را به او القا می کنید که او را نادیده گرفته اید، و باعث می‌شوید که او حس گناه داشته باشد که چرا مثل شما زیبایی‌های دنیا را نمی‌بیند و افسرده و دلگیر است.

جمله تسکین دهنده مناسب

می توانم در چنین روزی در کنارت باشم؟

۱۱٫چرا بیشتر نمی خندی؟

افرادی که از نظر روحی حال خوبی ندارند، خندیدن معنایی برایشان ندارد، و باعث شادی آن‌ها نخواهد شد حتی انرژی او را کم‌تر می‌کند.

جمله تسکین دهنده مناسب

تو حق داری ناراحت باشی.

۱۲٫خوش باش

با این جمله در واقع ناراحتی او را نادیده گرفته‌اید، افرادی که دارای افسردگی هستند فراموش کردن و خوش بودن برایشان بسیار دشوار است. آن‌ها هم دوست دارند که خوش بگذرانند و شاد باشند.

جمله تسکین دهنده مناسب

من واقعا از این که تو ناراحتی، متاسفم. آیا می توانم برای تو کاری کنم؟

با کانال تلگرام «هفت حوض» همراه شوید

این مطلب رو با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

print
دانلود نرم افزار قرعه کشی

ارسال یک پاسخ