لایک خودکار, استفاده ایمن, کامنت خودکار, کاملا اتوماتیک, پشتیبانی کامل, آپدیت های رایگان, فالو و آنفالو خودکار, گردآوری افراد هدف, نصب سریع و استفاده آسان, کنترل کامل روی حساب اینستاگرام,
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (هنوز امتیازی داده نشده!)
Loading...

اصغر فرهادی با«فروشنده»‌ برای بار دوم اسکار گرفت

0 848

اصغر فرهادی با«فروشنده»‌ برای بار دوم اسکار گرفتاصغر فرهادی

انوشه انصاری و فیروز نادری که به نمایندگی از اصغر فرهادی در مراسم اسکار حضور یافتند و بر روی فرش قرمز با خبرنگاران در مورد «فروشنده» اصغر فرهادی و حضورشان به عنوان نماینده فرهادی در این مراسم گفت و گو هایی را انجام دادند. 

 برای  بار دوم اصغر فرهادی با رای اعضای آکادمی علوم و هنرهای سینما، برنده جایزه بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان اسکار شد.

به گزارش سایت هفت حوض و به نقل از خبرآنلاین

کارگردان فیلم «فروشنده» به جمع بزرگان تاریخ سینما همچون فدریکو فلینی، اینگمار برگمان و ویتوریو دسیکا پیوست و بیش از یک بار برنده جایزه اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان شد.

جایزه بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان را شالیز ترون و شرلی مک لین به انوشه انصاری و فیروز نادری که به نمایندگی از فرهادی در مراسم حاضر شده بودند اهدا کردند. انصاری بعد از دریافت جایزه متنی را از سوی اصغر فرهادی خواند .

بخشی از آن به این شرح است:

«غیاب من برای احترام به مردم کشورم و مردم شش کشور دیگری است که قانونی غیرانسانی ورودشان به آمریکا را ممنوع می‌کند.»

با اینکه سخنان انصاری با تشویق پرشور حضار چند باری قطع شد، او متن ارسالی از فرهادی را چنین ادامه داد: «تقسیم دنیا به دو بخش «ما و دشمنان» ترسی به وجود می‌آورد که توجیهی نیرنگ‌‌آمیز برای خشونت و جنگ است. این جنگ‌ها سد راه دموکراسی و حقوق بشر در کشورهایی است که خود قربانی خشونت هستند.» 

جدایی نادر از سیمین

در سال ۲۰۱۱ فرهادی با فیلم «جدایی نادر از سیمین» برای اولین بار برنده اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان شده بود، این بار به دلیل سیاست‌های تبعیض‌آمیز ترامپ در مراسم اسکار حضور ندارد و به نمایندگی از خود انوشه انصاری و فیروز نادری را به این مراسم فرستاده است.

کارگردان «درباره الی» پس از صدور فرمان اجرایی ترامپ برای ممنوعیت ورود شهروندان هفت کشور مسلمان از جمله ایران به آمریکا، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در اعتراض به این کار در اسکار شرکت نمی‌کند حتی اگر برای ورود او به آمریکا استثنا قائل شوند.

فیلم فروشنده

فیلم «فروشنده» برنده اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان هشتادونهمین دوره اسکار، هفتمین اثر بلند سینمایی اصغر فرهادی است و نخستین بار در جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد.

این فیلم که با بازی ترانه علیدوستی و شهاب حسینی است جوایز بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر مرد جشنواره کن را از آن خود خود کرد.

با کانال تلگرام «هفت حوض» همراه شوید

این مطلب رو با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

print
دانلود نرم افزار قرعه کشی

ارسال یک پاسخ