لایک خودکار, استفاده ایمن, کامنت خودکار, کاملا اتوماتیک, پشتیبانی کامل, آپدیت های رایگان, فالو و آنفالو خودکار, گردآوری افراد هدف, نصب سریع و استفاده آسان, کنترل کامل روی حساب اینستاگرام,
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (هنوز امتیازی داده نشده!)
Loading...

از کجا «ماهی قرمز» بیمار را تشخیص دهیم؟

0 1,147

از کجا «ماهی قرمز» بیمار را تشخیص دهیم؟ماهی قرمز

یکی از رسوم عید نوروز چیدن سفره هفت سین است که ماهی قرمز هم یکی از اجزای سفره محسوب می شود، در این مطلب شما را راهنمایی میکنیم تا بتوانید ماهی سالم را خریداری نمایید.

خرید ماهی قرمز

به هنگام خرید باید توجه کرد که باله‌های ماهی تا نخورده و شنای متعادلی داشته و علایم عصبی همچون چرخش دور خود و کوبیدن سر به دیواره آکواریوم نداشته باشند.

یک مسئول اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های آبزیان با اشاره به امکان انتقال برخی بیماری‌ها همچون «سالمونلا» و «سل پوستی» از ماهیان و آبزیان، به کسانی که علاقه به تهیه و نگهداری از ماهی قرمز برای سفره هفت‌سین دارند، توصیه‌های بهداشتی ارائه کرد.

دکتر پگاه رستمی اظهار داشت: 

در خصوص شرایط نگهداری و خرید ماهی قرمز، ماهی‌های زینتی از جمله ماهی قرمز علاوه بر اینکه اثرات فراوانی در روح و روان انسان دارند، ولی در شرایط نگهداری غیر بهداشتی احتمال دارد ناقل بیماری‌هایی مثل «سالمونلا» و «سل پوستی» باشند.

 مسئول اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های آبزیان اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه افزود: با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز و طبق رسم و رسومات برای تهیه و خرید ماهی قرمز بهتر است به مراکز تحت نظر و دارای مجوز دامپزشکی مراجعه کنند.

 وی به شهروندان توصیه کرد؛ از خریدن ماهی از افرادی که به صورت متراکم و در شرایط نامناسب اقدام به نگهداری ماهی می‌کنند، خودداری کنند.

 دکتر رستمی خاطرنشان کرد:

موقع خرید باید به این موضوع توجه کرد که باله‌های ماهی تا نخورده و شنای متعادلی داشته و علایم عصبی همچون چرخش دور خود و کوبیدن سر به دیواره آکواریوم نداشته باشند.  وی حالت بیرون زدگی چشم‌های ماهی، تشکیل گلوله‌های پنبه‌ای اطراف دهان، دور دم و باله‌ها و سفید شدن پوست ماهی را یکی از علائم ماهی‌های بیمار عنوان کرد.

رستمی در مورد شرایط نگهداری ماهی قرمز نیز گفت:

برای هر قطعه ماهی به یک تا ۲ لیتر آب نیاز است و باید نسبت سقف به حجم نیز رعایت شود و از ظروف دهان گشاد برای تبادل بهتر اکسیژن استفاده کرد.

 مسئول اداره بهداشت و مدیریت بیماریهای آبزیان اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه کلرزدایی آب مورد استفاده در تنگ ماهی را از دیگر موارد مهم در نگهداری برشمرد و یادآور شد: حتما ۲۴ ساعت قبل از استفاده باید آب را در جایی نگهدارند تا کلر آن خارج شود.

 دکتر رستمی اظهار داشت:

غذادهی به ماهی‌ها روزی یک یا دو مرتبه بیشتر نباید باشد و هربار به میزانی باشد که بلافاصله توسط ماهی مصرف شود و باقی مانده غذا در سطح آب باقی نماند.  به گفته این مقام مسئول، تنگ ماهی باید هفته‌ای یک یا دو مرتبه توسط نمک ضدعفونی شود و در هنگام رهاسازی نیز ماهی در استخرهایی که برای این ماهی ها تعبیه شده در پارک ها رها شوند.

 وی تصریح کرد:

ماهی‌ها به هیچ عنوان نباید در آب‌هایی مثل رودخانه که به آب‌های آزاد راه پیدا می‌کنند رها شوند چون امکان دارد ماهی ناقل بیماری، حیات وحش را آلوده و شرایط اکوسیستم را به هم بزنند.

با کانال تلگرام «هفت حوض» همراه شوید

این مطلب رو با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

print
دانلود نرم افزار قرعه کشی

ارسال یک پاسخ